Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák utálják a simogatást?

Csabika1971 kérdése:

A macskák utálják a simogatást?

Figyelt kérdés

Bréking! A macskák utálják a simogatást.


Nyilván a brit tudósok keze van a dologban, de a Cats Protection, vagyis a legnagyobb brit macskavédő szervezet legújabb felmérése szerint a macskatulajdonosok nagy része óriási hibát követ el, amikor agyonsimogatja kedvencét, írja a Gawker.

"Ha túl sokáig tartják kézben, vagy simogatják, az kifejezetten stresszes lehet a macskáknak" - mondja a szervezet viselkedéskutatója, Nicky Trevorrow, aki arra is felhívja a figyelmet, hogy a macskék nem szőrös emberek, így nem ugyanarra van szükségük, mint nekünk. Hiába, egy szakértő aranyat ér!

A kutatás adatai szerint a macskatartók több mint fele szerint a simogatás megnyugtatja az állataikat, de nagyot tévednek.


VÉLEMÉNY?


2014. okt. 6. 13:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én macskáim mindennek nekidörgölőznek, a falnak is és az egyik addig nyávog, amíg nem simogatom, szóval szerintem akarják, jól esik nekik:D
2014. okt. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én sose megyek oda a macskámhoz, hogy na akkor most simogatlak, amikor ő arra vágyik, odajön, simogatom, ha megunja, elmegy. Nem hiszem, hogy a simogatással lenne baj, inkább az, hogy a macskák függetlenebbek, mint a kutyák, szabad akaratuk szerint akarnak pl mászkálni, ha épp nem akarjak a simogatást, akkor előfordulhat, hogy kicsit stresszelnek.
2014. okt. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a macska ha azt akarja,hogy simogassák,akkor azt jelzi és azt is,ha már nem akarja. Az se mindegy,hogy hol simogatod,de azt is jelzi,ha rossz helyen.


A mienk a fejénél szereti csak és ott is csak egy ideig.

2014. okt. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor az én macskáim nagyon szeretnek stresszesek lenni...ezeknek olyan a simi, mint másnak a víz vagy a levegő.
2014. okt. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Ez egy nagy hülyeség!

Tudod, Te, hogy a Brit tudósok mennyi mindent összehordanak? .-.

2014. okt. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igazuk van, a macskákat meg a többi állatot valóban nem szabad úgy kezelni, mint egy embert, mert nekik az nem jó. Ami meg a simogatást illeti, én mindig csak addig simogatom a macskám ameddig neki jó, és hát őszintén mondom pár percnél tovább nem akarja. Pedig tökéletes a kapcsolatunk. Néha még a farkát is tekergeti miközben simogatom, mint aki ideges. Az ölemben aludni viszont kifejezetten szeret, de csak akkor amikor ő akar.
2014. okt. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A cikk azért hibás, mert egy kalap alá veszi a simogatást és a felvételt. Egyébként szeretik a macskák a simogatást, mert az anyjuk nyalogatására emlékezteti őket, vagyis nyugtató hatású, másrészt praktikus is számukra, mert a simogatás segít megszabadulni a kihulló szőrtől, így bundatisztításkor kevesebb szőrt kell lenyelniük.

Addig szabad simizni a cicát, amíg neki is kedve van hozzá, és csak akkor kell felvenni ha akarja illetve ha számára is kényelmes módon történik.

Enyém sokszor ide fekszik a klavi elé, simizteti magát, majd amikor elég neki, elvonul magától.

2014. okt. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A brit tudósok azt is kitalálták, hogy az alma egészségtelen...

Azért dorombol a macska, ha simogatom...

De ez is macska függő, a kandúrunk utálta kivéve amikor öreg lett...

2014. okt. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Platypus ***** válasza:
A macskák nagyon utálják, amikor olyankor akarod szeretgetni őket, amikor nekik nincs kedvük hozzá. Az én macskám például rövid úton megharapja azokat, akik csak azért is simogatják amikor nem ad rá semmiféle pozitív visszajelzést. Viszont amikor olyanja van, akkor órákig képes dögönyöztetni magát. Egyetlen dologban nagyon nem értek egyet a kedves tudósokkal: a macskák épp hogy olyanok, mint az emberek. Van amikor kedvük van hozzá és van amikor nincs. Van amelyik szinte bármikor kapható rá, van amelyik meg szinte soha. És ha jóban akarunk lenni velük, akkor tiszteletben kell tartani az igényeiket. És a brit tudósok is valami ilyesmit akarnak mondani, csak lebutított módon, hogy azok a hülyék is megértsék, akiknek ez újdonságot jelent.
2014. okt. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Ha túl sokáig ..."


Ennyi a lényeg. Nem is érdemel több szót a dolog.

Egyszerűen nem kell túl sokáig simogatni őket.


Egyébként igen, teljesen igaz, stresszesek lesznek a túl sok fizikai kontaktustól.

Ezért aki macskát tart annyi a minimum, hogy utána nézzen a viselkedésüknek, testbeszédüknek, farok mozgás jelentőségének, stb stb, ezek mint nagyon fontos apró jelek, amikből egyértelműen le lehet szűrni, hogy a macskának ennyi épp elég volt, és alig várja, hogy vége legyen.

Ezt pedig tiszteletben kell tartani.

2014. okt. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!