Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lehet nagyon híg széklet...

Mitől lehet nagyon híg széklete a cicának? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kész kálvária már ez az egész, mióta hozzánk került (kb 8 hetesen) azóta folyton vissztérő probléme. Nem hasmenés, mert nem jár sűrűn az alomba, csak ha megy akkor nagyon híg. Vittük is mindig dokihoz, kapott probiotikumot és gógytápot, rendbejött, kb 2 hét múlva újra, megfutottuk ugyan ezeket a köröket. Megint rendbejött, utána megint visszatért a probléma. Aztán most már 2 hete nagyon nem akar múlni, szintén doki, vittünk székletmintát, élősködő nincs, kapott antibiotikumo, hátha valami baci. Probiotikummal együtt szedte, nem jött rendbe, vissza a dokihoz, egyen csak száraztápot, már régóta csak olyat kap amit a doki adott, royal canint. ez volt múlthéten. Azóta egyre rosszabb a helyzet, egyre folyékonyabb neki a kakija, annyira, hogy már csak folyik szegényből.

Nincs a cicának rossz kedve, szép a szőre, élénk, stb. De nem hiszem, hogy normális lenne ez az egész.

Valószínüleg valamire érzékeny, de ha nem múlik akkor a héten megint vinnem kell székletmintát és tenyésztenek bacikat, hátha...


Valakinek van ezzel valami tapasztalata? Már nem tudom mit csináljak szegénnyel?


Nagyon jók a dokik, tényleg minden végigpróbálgattak már.


2016. szept. 12. 19:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

1. Ugye nem kap tejet meg semmilyen tejterméket?

2. Valszeg az a Royal táp sem olyan hűdejó, lehet érzékeny a pocakja.

3. Amit én javasolnék az a főtt csirkemell. De fokozatosan keverd a tápba, mert ha hirtelen váltasz abból meging fosás lesz.

2016. szept. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Ja, még valami! Valami immunerősítőt kapott? Calopet paszta, Vetri dmg pl.?
2016. szept. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

régen volt egy cicánk akinek már járás közben folyt ki belőle, alvás közben is volt hogy felriadt de nem jutott al az alomig végig fosta az földet


nem tudok mitől van de a sok sensitiv tápok közül csak a

Hill's márkájú fogta meg a hasát

ez

[link]


2-3 hónapig csak ezt ette majd szépen vissza szoktattuk a rendesre és elmúlt a hasmenése

2016. szept. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Mit kap enni??
2016. szept. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem lenne szabad márkáról rosszat írni, de a Royal Canin „megütötte a szemem.”

4 éves, semmi baja kutyánknál, mivel volt fajta-specifikus, gondoltam az lesz a legjobb, rendeltem egy zsákkal; kornak, fajtának megfelelőt. Két nap múlva hányt, következő nap a hasa is ment. Még volt az előző tápból, abból kapott, másnap nem hányt, két nap múlva szép lett a széklete is. Fórumokon olvastam, mások is jártak így. Viszont sokan állították, náluk semmilyen gondot nem okozott. Úgy tűnik nem rossz táp, de egyedeknek gondot okozhat.

Így aztán soha többé, és később, a cicánk sem kapott ilyet.


És tejet, tejterméket semmiképp! A tejben semmi jó nincs a cicának, legjobb esetben vannak, amelyeknek nem árt. Persze, sokuk szívesebben issza, mint a vizet.

2016. szept. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a vízben péppé főtt rizst, főtt csirkemell filével diétaképpen. Pár napig mást ne kapjon, hátha.

A r.canin bár baromi drága, nem épp a legjobb táp. Előttem írtak diétás tápot, azt is ki lehetne próbálni. De előtte a fenti diétát.

Tejet, tejes dolgokat ne kapjon!

2016. szept. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

nem kap tejet, tudom, hogy laktózérzékenyek a cicák.


a royal canin amit kap diétás. de ma már kapott főtt husit.

meglátom mit mond a doki, de eddig jó volt ez a táp, mikor elfogyott leginkább akkor jött elő megint a gond.


plusz ilyet kapott: [link]

2016. szept. 12. 20:07
 8/24 anonim ***** válasza:

A mi egyik cicánknak volt visszatérő hasmenése, és többször vizsgálták a székletét, de nem volt semmi. Diétás tápra illetve antibiotikumra egy ideig elmúlott majd visszatért. Végül a harmadik székletvizsgálatban láttak egyetlen giardiát. Azt mondták, több szokott lenni benne ha ez az oka, de hátha... Adtak rá gyógyszert, vagy két hétig kellett adni mindkét cicának (ha a tünetmentes macska is fertőzött visszafertőzhetik egymást), és ettől végre elmúlt véglegesen a hasmenés.


Vagyis szerintem ha csak egyszer néztek élősködőt nála, akkor próbálkozzatok többször vele, nem mindig találják meg elsőre a kórokozót.


Persze lehet a táp is az oka. A másik macsekunk a Royal Canin junior konzervjétől illetve egy fajta háziállatoknak készült szárított haltól lesz hasmenéses, de a Royal Canin szárazeleségtől nincs baja.

2016. szept. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
még mindig ugyan ez a probléma, nagyon elkeserítő már ez az egész. tegnap este teljesen normális kakit produkált, már egy fél órája meg olyat, hogy folyt végig a lábán és hurcolta volna szét, meg kellett fürdetnem... a fél vagyonom már a dokira és a kajájára költöm, csak diétásat kap, illetve főtt húst.
2016. okt. 1. 16:50
 10/24 anonim ***** válasza:

pont tegnap volt eszembe a cicád hogy jobban van-e már

nincs még legyengülve?

2016. okt. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!