Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SZÁRAZ FIP tünetei tapasztalat...

SZÁRAZ FIP tünetei tapasztalatok alapján? Olvastam, kigugliztam, átnéztem millió oldalt, de a gazdik tapasztalatait nem találomm sehol. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A cicám kötőhártyagyulladással viaskodik hetek óta, lázas is. Szteroidokat és többféle antibiotikumokat kap, de a kezelések másod-harmadnapján visszatér a láz és visszatér a kötőhártyagyula is hol egyik, hol másik szemében.

Innen ered a gyanú. Székletmintára még várunk, bár ahogy olvasom, nem egyértelmű a száraz fip diagnosztizálása székletből sem.


2016. aug. 11. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Igen ez sajnos fip gyanús. Nekünk u.ezek vtak a tünetek. Szemgyulladás, láz, bágyadtság, szinte csak feküdt. 3 hétig tanakodtunk, a labor pozitív lett FECV-re és a 2. székletminta is FIPre. Egy menhelyes 4 hónapos cicáról volt szó, aki akkor 1 hét után, hogy elhoztuk produkálta a tüneteket...

Immungyengítőt kapott, rengeteg vitamint, speciális étrendet, csak benti cica volt, de így is gyakran küzdött betegségekkel, gyenge immunrendszere miatt. 3 éves korában majdnem elvitte a macskanátha, amit nem tudom, honnan szedett össze. 2 hétig élt infúzión. 4 éves korára már megtámadta a szerveit a betegség, izomremgése volt, így valszeg lebénult vna hamarosan. Darabokra tört szívvel döntöttünk akkor az eutanázia mellett. Pedig nagyon kedves cica volt, igazi hősként harcolt az életéért, boldog volt amíg élt, sokat játszottunk. Azóta csak fip és felv negatív cicát vettem magamhoz tenyésztőtől. A mai napig könnybe lábad a szemem(most is) ha róla beszélek.

2016. aug. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia. Sajnálom a történteket - ezt nem lehet megszokni... Úgy értsem, hogy még évekig élt a cicátok a pozitív koronavírusteszt után? Mert akkor a teszt idején még biztosan nem FIP beteg volt- abból nem jön vissza macska. Bár a rekord azt hiszem Japánban 4 év túlélés volt.


Pont ez az, amitől tartok: hogy a székletminta sem ad egyértelmű bizonyságot száraz fip-nél.

Kérlek drukkolj nekünk. Nagyon szeretem őt........ Még csak 4 éves.

2016. aug. 12. 01:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!