Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskák mostanában már nem...

Macskák mostanában már nem használják az almot. Miért?

Figyelt kérdés

Üdv. Van két macska akik nappal kint vannak délutántól kora délelőttig pedig a pincében laknak (forgalmas az utca úgyhogy így tudtuk megoldani,hogy ne akarjanak az utca irányába menni >> ne üssék el őket).

Eddig évekig használták az alomtálcákat, három darab is van a kettő macskára de kb 3 hete egyszerűen nem használja egyikük sem. Kiürítettem teljesen az alomtálcákat, átmostam őket alaposan, töltöttem új almot de így sem mennek bele. Mi lehet az oka? Az látszik,hogy van rajta pár macskalábnyom időnként de meggondolják magukat és mégsem használják. Azért kb 10 órát vannak bent a macskák és félő hogy az kicsit sok wc nélkül. Máshova sem piszkítanak. Annak lenne nyoma/szaga.


2016. szept. 26. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom hogy miért nem használják az almos tàlcàjukat, de egy kicsit megütköztem azon, hogy napi 10 óràt a pincében töltenek..hu ez durva. Én értem hogy félted őket hogy elüti egy autó, de ez nem megoldàs. Csinàljatok macska biztos kerítést, vagy engedjétek be a lakàsba, ne tartsatok macskàt így....
2016. szept. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hát az nem tul jo dolog bezárni a macsokat a pincébe. akkor miért tartod őket,? inkább engedd be a házba és tegyél be macskaalmot
2016. szept. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ne szemeteljetek mar tele a kerdest. Ertelmes valasz meg nem jon. Kb 140 nm es teruletuk van a pinceben. Masok 1-2 szobas lakasokban tartanak macskat. Macskak tomege van 10 orakat a lakasban amig a gazdajuk dolgozik majd este meg 8 orat megint egyedul vannak amig az alszik. Az mivel jobb? Sokkal jobban vannak tartva mint pl ahogy sokan a gyerekuket tartjak. Koszi hogy szetoffoltatok a kerdest. 2 "valasz" utan mar a kutya se fog ranezni a kerdesre.
2016. szept. 26. 23:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha egyáltalán nem WC-znek sehova, én lehet aggódnék, hogy valami egészségügyi probléma. Ha duzzogás miatt nem használnák, akkor is kell valahova piszkítaniuk. Így inkább ijesztő. Egyik hasonló kérdésnél a gazdinak veseköves lett a cicája, szóval alaposan nézz körbe, ha sehol nincs kaki/pisi, akkor orvos.


De a kérdésedben említett "kint vannak" rész szabad területet jelent? Lehet inkább azt preferálják az alom helyett.

2016. szept. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
reggeltől délutánig kint vannak a szabadban. Ott járnak wc -re. Reggel,mikor kimennek is rögtön mennek az udvarra a tuják alá wc-re. De eddig évekig az almukat is használták. Most nem. És nem tudom mi változott. Jó lenne ha nem tartogatnák éjjel. Mert nemrég még több pisi/kaki is volt az alomban egy éjjel alatt.
2016. szept. 27. 12:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálhatnál rendes földet vagy homokot betenni nekik alomként. Valószinűleg hozzászoktak a szabadban levő talajhoz, és az jobban tetszik nekik.
2016. szept. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!