Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tarthatok-e cicát lakásban?

Tarthatok-e cicát lakásban?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy macskát, mert imádom őket, régen is volt, viszont most lakásba lehetne csak. Ezzel nem is lenne probléma, de nemtudom mennyi időt tudnék vele lenni. 2 órától nagyjából igen, de a hét minden napján nem tudok ott aludni egyéb okok miatt. Az anyagi háttér meglenne, csak kérdésem, hogy ez mennyire jó ötlet? Így hanyagoljam inkább?

#állattartás #lakás #Kevesebbidő
2016. okt. 1. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Válassz olyan fajtát, akinek nem gond, ha sokat vagy távol. Pl. egy natúr házimacska. Az enyém sose csinál belőle gondot, ha nem vagyok idehaza napközben, szerintem van annyi esze hogy rájöjjön, "kajáért" vagyok neki.
2016. okt. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem probléma, csak mindig legyen előtte víz és kaja :)
2016. okt. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmi akadálya, de feltétlenül kandúrt vigyél haza, és ivartalanítsd.
2016. okt. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :-)
2016. okt. 1. 22:26
 5/7 Maxitabi ***** válasza:

Persze! A macskák a nap nagy részét átalusszák...

A neme teljesen irreleváns... csak ivartalanítani kell.

Egyébként a megoldás az, hogy lefárasztod-játékkal..

De ajánlanám egyből a két macska tartását-akkor egymást fárasztják a játékkal!!

2016. okt. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy van egyedül, nem mutatta eddig jelét, hogy bánná. Mondjuk én ott élek, szóval mindig ott alszok, csak napközben dolgozok. Reggel játszok vele mindig egy fél órát, mielőtt elmegyek, kap enni-inni, alom takarítás, aztán kora este amikor hazajövök egy órát játszok vele megint (ennél többre nincs igénye), és megint friss víz-kaja-alom. Általában utána még szaladgál egyedül, nézelődik, este pedig velem alszik.


Hétvégén ugyanúgy alszik napközben, hiába vagyok otthon, úgyhogy szerintem amikor dolgozok, szintén alszik. Úgy olvastam nem minden macska vágyik társra, úgyhogy nem biztos, hogy unná magát. Az enyém sima házi macska, nyugodt természetű, alapvetően nem is szokott rosszalkodni. Gondold végig, hogy tudsz e vele naponta foglalkozni, ha igen, akkor mindegy lesz neki, hogy este vagy napközben vagy távol.

2016. okt. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem tarthatsz. Egyetértek az egyik válaszadóval, hogy tarthatnál kettőt is és akkor nem unatkoznának, ha nem alszol otthon. Érdemes lenne helyi állatvédőkkel beszélned, hogy van-e náluk olyan cica, aki ideális lenne számodra. Az a tapasztalatom, hogy az általuk mentett cicákat elég jól kiismerik, így könnyebben találnak nekik ideális gazdát/helyet.
2016. okt. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!