Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Házi macskát zavarhatja-e...

Házi macskát zavarhatja-e szerintetek a hőtárolós elektromos kályha hangja?

Figyelt kérdés
Tegnap lett beüzemelve nálam egy hőtárolós elektromos kályha. Éjszakai áramról megy és ekkor fűt fel. A ventilátor "sustorog" halkan, szerintem. Ezt hallom én. A macska az eddig velem aludt benn a szobában az egyik ágyon, vagy a lábamnál szokott még aludni. Ma éjjel, hogy elindult a fűtés rögtön ugrott fel az ablakba, hogy engedjem ki és panaszosan nyávogott. Reggel vissza behoztam, de ugyan az a nyávogás és menni akart ki. Szerintetek a fűtés hangját nem bírja. Ki is meri ezt a készüléket én sajnos nem értek hozzá. És igazság szerint erre nem is gondoltam, hogy ennek egyáltalán lesz hangja, mivel elektromos, és az, hogy ha a macsek nem bírja attól meg teljesen ki vagyok, mert annyira szeretem, hogy velem alszik, ha egészséges szokás ha nem. Köszönöm a válaszokat előre is.

2016. okt. 10. 07:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálam a lift hangja hallatszik az egyszobás lakásban. Mikor ide költöztünk a kicsi minden liftezésnél elbújt. Ma már csak a fülét billenti, vagy ha az emeletre jön valaki akkor kiáll az előszoba és szoba közti részre és onnan fülel.

Idővel megszoknak minden zajt, ha rájönnek, hogy nem veszélyforrás számukra. Főleg, ha rendszeres.


Annyit tudsz segiteni, hogy ilyenkor felveszed, megsimogatod, megnyugtatod. Következő nap megint, aztán esetleg közelebb mész a kályhához vele. Az éjszakai áram délután is bekapcsol egy órára. Utána oda lehetne vinni, megmutatni a meleget. Lehet, két hét múlva le se tudod szedni a kályháról.. Ha ilyenkor mindig hagyod menekülni sose fogja megszokni.


Arról érdemes szakembert megkérdezni, hogy rendben van-e ez a hang.

2016. okt. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az enyém kezdetben a vízcsobogás hangjától félt (úgy tudom kiskorában bedobták egy vödör vízbe...) és ha megnyitottunk egy csapot vagy lehúztuk a vécét már iszkolt egy másik helyiségbe. Én hagytam, hogy magától jöjjön rá, hogy ezek nem veszélyes dolgok, most már csak figyel, ha vizet hall, de nem fél tőle. A kádban pl szívesen fekszik is, ha melege van. :)


Szerintem hagyj neki időt, hogy megszokja, utána nem nagyon fogja érdekelni, és úgyis visszamászik hozzád aludni.

2016. okt. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddig válaszokat, sokat segített. Az biztos, hogy türelmesnek kell lennem és időt hagyni neki, hogy megszokja. Szerintem most szegény Micikémnek ez már sok volt a "jóból", mert a konyhában festés lesz és most az egész lakásban nagy a felfordulás és emiatt a cuccai az etető-, itató tálja, alom tálcája bekerült a szobába és még ez a kályha is most lett felszerelve. Gondolom ennyi változástól kicsit besokallt. Bízom benne, ha minden visszakerül a helyére akkor majd újra visszatérünk a régi megszokott "kerékvágásba". Egyébként hajlamos vagyok minden túlparázni ha a macskeról van szó :) annyira megszerettem, most volt egy éves október 8-án
2016. okt. 10. 18:24
 4/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok, úgy néz ki. kezdi megszokni Mici cicám az új helyzetet, mármint a hőtárolós kályha ventilátor hangját. Nagyon boldog vagyok. Egyre többet bent van és alszik az ágyamon. :)
2016. okt. 12. 16:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Örülök Neki. Akkor kezd visszatérni az eredeti kerékvágásba ahogy irtad. Nem kell annyira parázni. A természetben jóval több változás van és ahhoz is hozzá kell szokni a kinti cicáknak. A kicsi cicám egyébként elég gyenge idegileg. Ehhez képest a 4. lakást kell megszoknia és jól veszi az akadályt.


1. voltam.

2016. okt. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!