Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egyenként mekkora kismegszakít...

Acka201 kérdése:

Egyenként mekkora kismegszakító kell egy 3 fázisú 6kw-os hőtárolós kályhához?

Figyelt kérdés

Az interneten azt olvastam, hogy 8,7Ampert vesz fel és 10A áramvédő kell. Most ez fázisonként 8,7A, vagy összeadva, szóval 3x2,9A?

Elég kevésnek tűnik, mivel egy fázisú 2KW-hoz kell 9A.

Persze nem én csinálnám, csak nem szeretnék hülyeséget kérdezni a villanyszerelőtől!



2016. márc. 15. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem egyenkénti, hanem egy darab 3 fázisú kismegszakító kell. 3xC10-es vagy 3xC13-as. Ha mást nem ír a kályha telepítési és használati utasítása.
2016. márc. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

A 10 amperes kevés, bekapcsoláskor leveri.

[link]


[link]

2016. márc. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 electroman75 ***** válasza:
27%
Nem fogja leverni a 3x1x10A-es kismegszakítót mivel Ohmmikus a terhelés nem pedig induktív vagy kapacitív.Ez persze nem igaz a mentavill,xbs,gmw és társai típusú ipari hulladékokra amit az országba sem sem szabadott volna beengedni! Vegyél inkább kicsit drágábbat gewiss, schneider,legrand márkát hidd el megéri. 3 darab egysarkú kismegszakító kell mivel a betétek 230v-ról üzemelnek, a leválasztást külön 3p kapcsolóval kell megoldani nem 1db 3p kismegszakítóval. De ennek alapnak kellene lenni 1 villanyszerelőnél(már ha tanácsot ad:(((
2016. márc. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
electroman75: Nem tudom te milyen villanykályhát láttál, az utóbbi időben, amiket én láttam deltába volt kötve benne a 3 fütőbetét.
2016. márc. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 electroman75 ***** válasza:
40%
Hát tudod ez nem egészen úgy van hogy egyet láttam-mindet láttam. De a lényege nem is erről szól amit írtam.
2016. márc. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha deltába van kötve (és nem csak egyet láttam!) akkor csak 3P kismegszakító használható. Amúgy 3 fázisú fogyasztóknál csak 3 polusú használható, még akkor is ha belül 3 db. egyfázisú fogyasztó van.
2016. márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"mivel Ohmmikus a terhelés nem pedig induktív vagy kapacitív."


Egy 40 W-os izzólámpa wolframszálának ellenállása üzemi hőmérsékleten

1210 ohm, hidegellenállása 20 °C hőmérsékleten 97,5 ohm. Hidegen indítva az áramfelvétele egy meleg 500W-os izzónak felel meg.

Az a helyzet hogy a 40W izzót sose védik 0,2A biztosítóval, akkor lehet hogy ismertebb volna ez a szituáció.

Számold ki magadnak hogy a 6kW-nál mekkora lehet a hidegen felvett áram.

2016. márc. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 electroman75 ***** válasza:
Csak itt nem izzóról van szó hanem fűtőbetétről ami ugye nem ugyanaz. Van pár mosógépünk a cégnél érdekes módon az üzemi áramhoz legközelebb eső szabványos áramértékű kismegszakító van bennük. 3 fázisú betétek csillag kapcsolásban 3db egysarkú kmsz védi(betétenként). Van német,olasz,magyar gép is mindben így nem pedig 1db 3 sarkúval kivitelezve. De ti tudjátok biztos jobban:((
2016. márc. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!