Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy beszéljem rá a szüleimet...

Hogy beszéljem rá a szüleimet az ivartalanításra? FONTOS!

Figyelt kérdés

Na ugye van egy 1 éves kandúr cicám, sajnos nincs ivartalanítva, verekszik, és kicsikét sovány:( És erről CSAKIS a szüleim tehetnek! Volt egy régebbi cicánk, Bagira, őt ivartalanítottuk és 3 hét múlva eltűnt.

(Én meg sírtam, apukám meg ordított velem, hogy mit sírok, majd lesz másik. Majd én is odamegyek egy anyához elveszem a gyerekét és azt mondom, hogy majd lesz másik... ROHADT kedvesek. Ő volt a szemem fénye!)

Na ezért nem lehet ivartalanítani a mostani cicámat.:( De ez még nem minden! Nemrég jött hozzánk egy trikolor színű cica (ugye nőstény) Még kiscsia. A környékről senki sem tud róla semmit, így befogadtuk, Szaffi lett a neve.

De ha ivarérett lesz?? Tüzelni fog!! Újabb sok ártatlan kiscica!!! Jönnek a kandúrok!!! Gombóc meg verekedni fog!!!

Szóval hogy beszéljem rá a szüleimet? Volna rá zsebpénzem is. 17000 ft volna a 2 cica igaz?



2016. okt. 11. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia ha érvelnél hogy miért jó miért nem akkor biztosan rá tudod venni őket nem?
2016. okt. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyi idős vagy, de ha van rà pénzed és el tudod vinni vidd el te őket. Sokkal okosabb vagy mint a szüleid!!!
2016. okt. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amugy igen kb annyi a két cica ívartalanítàsa
2016. okt. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

11 éves vagyok. De ha a tudtuk nélkül vinném el őket valakiveél kb. kapnék 2 pofont a macskák meg röpülnének. :(

BorzasztóAK. Az ő jelszavuk is az mint a legtöbb emberé sajnos: AZ CSAK EGY MACSKA.:( Igyekszem, de " inkább németeznél a macskázás helyett", meg "inkább zongoráznál a macskázás helyett"! Pedig kitűnő tanuló vagyok!

2016. okt. 11. 17:38
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Akkor meg minek macska, ha nem foglalkoznak vele. Én úgy vagyok vele, hogy ha fial egy macska, a gazdája eltudja tartani őket, akkor lelke-rajta, de akkor is max 2 csoportot engedni, utána nyissz... A kölyköknek meg lehet gazdát találni.
2016. okt. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jobb lenne a cicáknak felelősségteljes gazdit keresni. Te pedig majd tarts cicát később, amikor már a magad ura leszel.

Próbálj nem hisztizve, hanem okosan érvelve beszélni velük. Kérd, hogy vegyenek téged komolyan. Kérdezd meg, mi a tervük évente 4-8 kiscicával, ha Szaffi felnőtt lesz, és évente egyszer-kétszer fialni fog?

És a másik cicát elviszik-e orvoshoz, ha megsérül vagy megbetegszik a verekedések miatt?

Az ivartalanítás hosszú távon mindenképpen olcsóbb és jobb megoldás. Mondd, hogy szívesen hozzájárulsz a költségekhez. Vagy, hogy ezt szeretnéd kérni karácsonyra, szülinapra.

2016. okt. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 thuesday ***** válasza:
Mondd el nekik mindezt, hogy õk majd késõbb még több macskát vonzanak ide, és se más macskáját se a sajátodat nem akarod ápolgatni. A kölyök cicákat el lehet adni, oda lehet adni hogy fogadják be, de akkor ezekkel sokáig kell foglalkozni, ami ugye 11 évesen nem valami jó. Vagy plusz 4-5 kismacska vagy csak az a kettõ.
2016. okt. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Megpróbálok beszélni velük.


Azon kívül, hogy nincsenek ivartalanítva, igenis foglalkozok velü. 11 évesen már sok mindent csinálhatok egyedül. Van egy nagy macskás könyvem, amit majdnem teljesen elolvastam, értek is a cicákhoz, jobban mint az iskolában bármelyik velem egyidős gyerek. Igyekszem jó gazdájuk lenni és felelősségteljes gazdi vagyok, úgy szeretem őket, mint a legjobb barátaimat.

Ha a féregtelenítő tablettára rábeszéltem a szüleimet, akkor azb ivartalanításra is menni fog. Remélem :)

2016. okt. 20. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!