Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan beszéljem rá a szüleime...

Hogyan beszéljem rá a szüleimet az ivartalanításra?

Figyelt kérdés
Van egy 1.5 éves német spicc kan kutyusom. A szüleim nem engedik be a házba, szóval szegény kint él, pedig próbáltam őket győzködni. Van egy hatalmas nagy területünk 2 hektár, és nincs körülötte kerítés. Szántóföldek stb van itt. A kutyusom eddig csak itt a területünkön belül maradt, de szerintem mostanában lett ivarérett, és elszökdösik csajozni:( Anyumékat nem tudom rávenni az ivartalanításra. Egy kis falu szélén lakunk, nagyon autók nem járnak, szóval azzal sem tudok érvelni hogy elütik. Én attól féltem hogy esetleg a szuka kutyus gazdája bántja (volt már rá példa hogy ezért agyonlőttek itt kutyát), meg hát itt falun szokás a kiskutyákat agyoncsapni, és nem szeretném ha a kutyusom miatt kéne kiskutyákat megölni:( Kérlek segítsetek, hogyan győzhetném meg a szüleimet ha az nem érdekli őket, hogy megszökik és valami baja lehet? Ők máshogy nőttek fel, ivartalanítás szerintük természetellenes stb, meg nekik a kutya csak kutya:( De én nem akarok a kiskutyámnak rosszat. Hogyan lehetne az olyan felnőttek gondolkodásmódját megváltoztatni akik nem a felelős állattartás idején nőttek fel?
2009. aug. 14. 21:47
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy azt sem tehetem meg hogy csak úgy elviszem én ivartalaníttatni, mert nincs saját pénzem, csak 15 éves vagyok:( Mellesleg itt falun nincs állatorvos, csak 35 kilométerrel arrébb és ismerősöm sincs aki elvinne.
2009. aug. 14. 21:48
 2/18 anonim ***** válasza:
11%
kerítés!!!! és nincs mit tenni ha a szüleid nem engedik. Én a házban nem tartanám. Minden kutyaszagú lesz, és valószínűleg a szőr is hullani fog.. nem. egy kutyának kint a helye. Szögezd le a szüleidnek: vagy ivartalanítás, vagy kerítés. Ha nem hallgatnak rád, akkor majd ne csodálkozzanak, ha nem jön vissza többé.
2009. aug. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Jó, akkor adj pénzt 2 hektár (20000 nm) körbekerítésére. Akkor megoldjuk.
2009. aug. 14. 21:53
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy gondolod, hogy érvek meggyőznék őket, akkor érvelj. Szedj össze a netről orvosi anyagokat, tájékoztatókat. Nézd meg, hogy mikor van akció a közeletekben, mondd el, hogy akkor még olcsóbb lenne.

Győzd meg őket, hoyg a kerítés drágább.


Ha szerinted nem gondolnák végig az érveidet, akkor spórolj. Ha megvan a pénz, akkor megcsináltathatod te is.

2009. aug. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ja és nem azért van 2 hektár földünk, mert hú de gazdagok vagyunk, hanem örököltük, és most abszolut nem vagyunk jó anyagi helyzetben, bár egy ivartalanítás simán beleférne. Nem a pénz a gondjuk, hanem az elv. Ők még így nőttek fel, és nem tudom hogy tudnám megváltoztatni a véleményüket.
2009. aug. 14. 21:54
 6/18 anonim ***** válasza:
47%
Ajánlom nézd meg erről a kérdésről a Rémrendes család ide vonatkozó részét!
2009. aug. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Szerintem nem gondolnák végig, érveltem már sajnos mindennel:( Havi 1000 forint zsebpénzt kapok, de sajnos eddig nem spóroltam semmit, mert nem gondotlam hogy valaha erre kéne a pénz. De mondom nem a pénzzel van a bajuk. Viszont mire összegyűjtöm a 10ezret, vagy nem tudom mennyi egy ivartalanítás, addig lehet hogy Zebu már haza sem jön:( De ha lenne saját pénzem akkor max felülnék buszra vagy vonatra és elvinném az orvoshoz, azzal nem tudnának már mit tenni.
2009. aug. 14. 21:57
 8/18 anonim ***** válasza:
46%

Az a gond, hogy vidéken idióta felfogás van. Ott leszrják az állatokat és tökre természetes nekik, hogy nem költenek ilyenre, hanem majd agyonbasszk a kölyköket. Mert tudod, amíg nincs nyitva a szemük addig szabad. Utálom az ilyen felfogású barbár embereket.


Bnőméknél is midníg kiakadok amikor belegondolok, hogy a kutyájuk kölykeiből a 6-ból 4et kinyirattak a szomszéddal. (mert persze apja nem képes rá, csak arra, hogy a szomszédnak adjon egy üveg pálesztés mondja, h nyírd ki őket).. nah jól felbsztam az agyam megint.

2009. aug. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
10%

Meg kell tanulnod, hogy a kutyád egy önálló szuverén lény. Azzal, hogy kiherélteted eléred, hogy ne mászkáljon a nőstények után. Viszont tudnod kell, hogy a kutyák falkában élő állatok.

Ha nem lesz képes utódnemzésre, a környékbeli kutyák között a rangsor aljára kerül.


el ugyan nem fog mászkálni, de mivel nincs kerítésetek, a többi kutya fog hozzá jönni, és terrorizálni őt.


Ha jót akarsz a kutyádnak, nem avatkozol bele a természet rendjébe.


Ha a környéken mindenki tudja, hogy a te kutyád, és téged szeretnek, akkor nem fogják az emberek bántani.

2009. aug. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Engem is nagyon dühít ez a felfogás, mert imádom az állatokat. És ezt sajnos én nap mint nap látom:( Egyik ismerősünknek szukája van, és vemhes lett, és megkérték a szomszádot hogy ássa el a kölyköket élve:( Belegondolni is borzalmas. Én falun lakom mégis normálisan gondolkozom, de sok velem egykorú még mindig nem:(
2009. aug. 14. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!