Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miêrt akartok fajta...

Miêrt akartok fajta tiszta macskákat? ( aki, akinek nem inge ne vegye magára)

Figyelt kérdés

2016. okt. 14. 22:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert nagyon tetszett egy bizonyos fajta. Nem ragaszkodtam ahhoz, hogy mindenáron ilyen cicát szeretnék, csak az volt a fontos, hogy olyan legyen, aki illik hozzám. A párommal nagyon sokáig kerestük a cicánkat. Végül az álom fajtámból találtunk egy kiscicát. Nem bántuk meg.

Ettől függetlenül nagyon tetszenek a házi cicák is.

2016. okt. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#7-es: és azt nem tanították az iskolában, hogy "fajta tisza" nem létezik, csak "fajtatiszta"?...
2016. okt. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm Maine coon mániás, őneki azért lett Maine coon. Kettő is ráadásul, egyik nagyon horror áron lett beszerezve, közel 100ezer forintért, a másik csak valami hobbi tenyésztőtől. Szignifikáns a különbség a kettő között, a drága cica tényleg gyönyörű, okos, hatalmas és akár versenyre is lehetne vinni, a másik alig lett nagyobb egy házi macskánál, a szőre hasonló, de ezen kívül tök idétlen hülye macska, konkrétan látszik rajta, hogy full gyökér az állat.


Ő tudom, hogy ezért vette őket.

2016. okt. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ahhoz nekem mi közöm van? Az már nyelvtan tananyag és nem én írtam külön, hanem a kérdező. 7-es voltam.
2016. okt. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 SzMHZs ***** válasza:
100%
Nekem például van 4 házi cicám, mind valahonnan mentett, befogadott, gyönyörűek, imádom őket, de most lesz egy maine coon-om is melléjük. Évek óta ez az álmom, ahogy a kutyák között, úgy a macskafajták között is nagyon sok különbség van, mind külsőre, mind belsőre. Természetesen egy házi keverék is lehet ugyanolyan kedves és szép, mint a fajtatiszta, én nem teszek különbséget e téren. De ez egyébként olyan dolog, hogy miért vesz valaki Samsung telefont és nem mondjuk mást - mert azt szeretne, az tetszik neki akár kinézetre, akár működésre :) Az mondjuk fontos lenne, ha már valaki fajtatisztát vesz, akkor legalább járjon utána a megfelelő tenyészeteknek, ne valami beltenyészetes, szűrések nélkül futó hobbiszaporítótól vegyen, ahol olcsóbb, mert ezeknek köszönhetően terjed a nézet, hogy milyen betegesek is a "fajmacskák" (direkt írom idézőjelbe, többnyire így hallom a "hozzáértőktől").
2016. okt. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Van aki beleszerett egy fajtába és olyat szeretne tartani, nincs ebben semmi rossz :) Nekem is nagy álmom egy Ragdoll, gyűjtök is rá, de ettől nem hiszem, hogy rosszabb ember lennék, mint aki sima egyszerű házimacskát akar tartani.


A Fajtiszta és Fajtatiszta vitába kár belemenni addig, amég a dokumentum filmekben is (pont egy macskásban hallottam) hol így, hol úgy használják.

2016. okt. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!