Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám megakadájozni...

Hogy tudnám megakadájozni hogy a macskám továbbra is lepisilje az ágyam?

Figyelt kérdés

Alomra van szoktatva, mégis ha az ágyon ágynemű előmarad (akár csak rövid időre is) lepisili. Ki tudom mosni sőt vegyszert is vettem rá ami kiszedi és elvileg utána távol is kellene hogy tartsa, de mégis mindig ujra megesik. Ráadásul a vegyszer után már inkább mindennek romlott citrom illata van

. Mit tehetek hogy leszoktassam erről?



2016. okt. 15. 11:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
agreszzió
2016. okt. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem szoktam észrevenni max utána. Es hiába szidom le a legkevésbé sem érdekli.
2016. okt. 15. 11:36
 3/11 anonim válasza:
Egyszer megelégeltem hogy folyamatosan ellopta Zoé a kajámat és beleivott az innivalómba, épp rajta kaptam és alaposan elfenekeltem, nem vagyok a bántás híve, de ha nincs rá megoldás, még idejében le kell róla szoktatnod, különben örökre ezt fogja csinálni! Érdekes módon felmászik a konyhapultra, de már nem rohan a kajámnak neki egyből, már csak arról kéne leszoktatnom hogy ne legyen dúvad mikor a kajámból adok neki. :)
2016. okt. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Probálok tenni ellene. Sok dologról sikerült leszoktatni például a konyha pultra nem megy fel (amikor a közelben vagyok, ha pedig hallja hogy arra megyek lelép). De erről valahogy nemmegy, nemtudom rajta kapni sem, mert amikor arra vagyok nem csinálja.
2016. okt. 15. 11:49
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Zárd ki a szobádból. Ha ragaszkodsz ahhoz, hogy bejárjon, akkor csak egy pár napra. Utána viszamehet, ha megint odapiszkít, újra kizárod több napig. egy idő után össze fogja rakni fejben, hogyha be akar járni a szobádba, nem piszkíthat az ágyadba. Persze a legjobb rajtakapni lenne, addig is, tiltani az ágyhasználattól a cicát. A jelölő vízelést amúgy az ivartalanítás 90%-ban orvosolja, ha esetlg ivaros, ez is opció lehet, de szeparációs stressz is okozhatja.
2016. okt. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Lány cica és ivartalanitva van. És az a gond hogy nincs sok ido leszoktatni, a családban már kezdik megelégelni ezt a viselkedést és azon gondolkodnak elajándékozzák. Ezért sürgős lenne
2016. okt. 15. 12:50
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Hát, akkor valószínűbb, hogy szeparációs stressz, pláne akkor, ha a távollétedben teszi mindig. Ki kell zárni. Feromon tartalmú spray-t próbáltad már? Hátha beválna.
2016. okt. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Zárd ki a szobából! Egyébként valószínű, hogy lelki okai vannak...
2016. okt. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen spray az amit probáltam állatboltban ajánlották. Es ha szeparáciosstressz okozza mit lehet ellene tenni?
2016. okt. 15. 16:05
 10/11 anonim ***** válasza:

Macskáknál ez valamilyen egészségügyi probléma, betegség jele. Büntetéssel nem érsz el semmit. Ráadásul a macskák nagyon jól titkolják, ha betegek, úgyhogy képesek kb. az utolsó pillanatig fittnek tűnni. Jót tenne egy általános állatorvosi vizsgálat. (Az biztos, hogy nem kerül sokba, ha átnézi a macskát. Ha pedig ezzel megoldódik a gond, igen nagyon meg is éri.)

Az éjjel találtam ezt az oldalt, egy állatorvos honlapja, itt elég jól le vannak írva a macskabetegségek. Nézelődj légyszi az Egészségvédelem és a Betegségek menüpont alatt, meg ált. ott, hogy macskatartóknak. Még nem értem rá tüzetesen átolvasni.

[link]

És egy gyors megoldás: megfelelő minőségű neki az alom? Nagyon kényesek rá.

2016. okt. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!