Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rühes macska? Mit tegyek?

Rühes macska? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy kinti, nagyon hosszú szőrű cicám, akinek a fején, fültövén fura sebeket vettem észre. Ma a doki azt mondta, hogy rühes. Adott rá (szerintem, mert a szaga olyan) Neostomosan-t, amit 2 liter vízben fel kellett oldanom és heti 2 alkalommal kezelnem kell vagy meg is fürdethetem, ha jobb az idő. (fogom idebent fürdetni)


De kérdéseim vannak, mert nem én voltam itthon, amikor a doki jött.

Szoktak Neo-t adni rühességre? Mennyire fertőző ez a többi macskámra? Különítsem el a többi állattól? Hogyan kezeljem? Csak a rühes felületet, az oké. De pl az jó, ha ebbe a felhígított cuccba szivacsot mártok és azzal tisztogatom a területet? Tényleg csak heti 2 alkalommal kell kezelni? Mennyi idő amíg ez elmúlik? Megelőzni lehet, hogy a többi cica (köztük egy bejárós is) ne kapja el? Emberre átjöhet ez a rühfajta? Mennyire fájdalmas ez a cicámnak? Mivel tehetem könnyebbé még a gyógyulást?


Köszönöm a válaszokat előre is!


2016. okt. 18. 17:00
 1/1 anonim ***** válasza:
2016. okt. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!