Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerződéses cica tovább adása?

Szerződéses cica tovább adása?

Figyelt kérdés

Múlt héten hazahoztam egy kiscicát, akit kiraktak egy raktárhelyiséghez. Az összes testvére eltűnt, csak ő maradt, viszont aki ezzel foglalkozott, csak szerződéssel adta tovább. Amit teljesen megértek. Valószínű volt, hogy másnapra neki is vége, ezért szerettem volna elhozni, viszont itthon nem túlságosan kultiválják a 2 másik mellett.

Lenne kinek tovább adni (páromnak), de ugye szerződéses. Ilyenkor szólni kell annak, akivel kötöttem a szerződést, az felbontja és velük köti meg újra?


2016. okt. 27. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:

nem értem, ki miatt kell tovább adnod? a családod nem támogatja vagy a 2 másik macska?

én adnék még ennek időt, még csak múlt héten vitted haza.

ha mégsem lesz így jó,akkor beszélj azzal, akitől elhoztad.

te tudod,hogy a párod milyen ember. ha ő is tovább akarja majd adni 1 hét múlva, nem képes felelősséget vállalni 15-20 évre, akkor inkább ne add oda neki,hanem vidd vissza akitől hoztad.

2016. okt. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A család miatt.


Nem a felelősségvállalással van a gond. Akitől hoztam, ott már megölték a nyestek a kistestvéreit, tehát megmenteni volt a célom így először, nem pedig teljesen megtartani. Mert ha én nem viszem el, ott pusztul meg ő is egy éjszaka alatt. Ha visszavinném, akkor sem tudná befogadni az, aki a szerződést íratta velem, de ha meg nem írom meg, akkor nem hozhatom el és elpusztul.

2016. okt. 27. 17:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem is volt biztonságban, ha az utcán hagyták veszélyben, akkor ki, hogyan és milyen jogon adta tovább? Ha egy menhely befogad egy kutyát, akkor adhatják örökbe szerződéssel, de egy utcán hagyott állatról, akit senki nem vett magához, sem hivatalosan, sem csak úgy, nem lehet szerződést írni, akkor sem, ha az illető ezzel foglalkozik a szabadidejében, és esetleg etette a macskát meg hirdette, hogy gazdát keres.

Ezek szerint, ha az illetőn múlt volna, akkor a cica talán már nem is élne, úgyhogy egye meg a szerződését. Te nem tartozol neki semmilyen elszámolással.

Csak vigyázz a cicára, hogy jó helyre kerüljön.

2016. okt. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elvileg valamilyen állatvédő csoport csinálja. Sajnos én sem értettem, hogy akkor hogy adhatják szerződéssel. :( Én sem szeretem, mikor felelőtlenül örökbe fogadnak, aztán 1-2 hét múlva már passzolják is tovább, de ez vészhelyzet volt. És természetesen én is úgy szeretném tovább adni, hogy igen is jó helye legyen! Csak itt legalább tud várni egy kicsit és nem lesz baja másnap sem.


De már összezavarodtam a szerződést illetően. Magánember is tud úgy tovább adni egy állatot tudtommal, hogy szerződést köt, nem?

2016. okt. 27. 17:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Annya macska es kutya szerzodeses orokbefogadas van h senki nem nezi h a macskanak volt e elozoleg szerzodese. Osszegyurod a papirt es mehet a kukaba. Ha meg szamon keri rajtad az eredeti tulajdonos azt mondod h meghalt az allat meg akkor is hogy ha latja az eredetit mert ravaghatod hogy az egy masik es mivel bizonyitja hogy az eredeti. Csak akkor van problem a szerzodessel ha az allat fajtiszta tenyesztheto ertekes peldany. Es plusz be van csippeltetve vagy valami exotikus fajta amire kulon jogszabaly vomatkozik mint pl a toygerre vagy a ocelot es a macska keverekelre.
2016. okt. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
(Elnezest a sok helyesirasi hibaert) am ha tovabb akarod adni, add tovabb minden szerzodes nelkul. Itt igazabol az emberi becsulet szamit, hogy mi lesz a macsekkal.
2016. okt. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kell is, és illik is. Nem jelent sem túl nagy fáradságot, sem túl sok időt, hogy felhívd az alapítványt, és szólj nekik, hogy nem tarthatod meg mégsem a macskát, de találtál neki jó helyet, ahol szívesen befogadják, a többiről majd ők gondoskodnak.

Megteheted, amit az előző írt, hogy összegyűröd a szerződést, és kidobod, ámde nem csak ez az egy példány készült, az alapítványnál is van egy általad aláírt példány, tehát ezzel nem teszed semmissé a szerződést. Másrészt meg érdemes elgondolkozni azon, hogy ezek szerint ennyit ér az aláírásunk, a becsületünk, mint egy összegyűrt, szemétbe dobott papír... Remélem, hogy nem.

2016. okt. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!