Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon aggódom a kiscicám...

Nagyon aggódom a kiscicám miatt, de az ünnepek miatt nem tudom állatorvoshoz vinni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 hónapos kandúrom van, híg széklet miatt kedden elvittem állatorvoshoz, aki írt fel neki gyógyszert, adott neki szurit és diétás cicakaját. Azóta a székletével minden rendben van, viszont szerdán elkezdett hunyorogni a bal szemére, ma pedig egyéb aggasztó tünetek is jelentkeztek: ropogtatja a fogát, cuppog, lényegesen többet nyávog és rengeteget iszik. Ezen kívül nagyon játékos, bújós, ahogy eddig.


Ezekkel a tünetekkel gondolkodjak azon, hogy állatorvosi ügyeletre vigyem a cicusomat? Esetleg létezik állatorvosi ügyelet, ami Eger környékén van?



#cica #állatorvosiügyelet
2016. okt. 28. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a gyógyszer mellékhatása? Hívd fel holnap az orvost, aki kezelte.
2016. okt. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom felhívni, mert hétvégén már nem rendel, olyan idióta vagyok, hogy nem telefonáltam délelőtt!! :'( de mivel nem folyamatosan produkálja a tüneteket, ezért eddig nem aggódtam annyira. Nagyon játékos, ezért úgy gondoltam, hogy talán csak "szórakozik", mert amikor szólok neki, vagy húzogatom előtte a madzagot, akkor nem hunyorog. És ezeket a lényegesen ijesztőbb jeleket; a cuppogást, fogropogtatást csak délután kezdte és ezt sem folyamatosan csinálja. Szóval mostanra kezdtem el megijedni, és főleg a vízivás miatt, mert eddig sosem ivott vizet tálkából, most pedig a mai nap alatt 2cicatálkányit megivott!
2016. okt. 28. 22:39
 3/6 anonim válasza:
Nem akarlak megijeszteni és nem is vagyok orvos, de amikor az én cicám így ropogtatta a fogát meg cuppogot,lázas is volt, akkor beszedett egy elég komoly betegséget, azt mondta a doki meg sem marad, kifekélyesedett az egész szája,nyelőcsöve. Mondjuk nekem közben sosem volt játékos, hanem aludt egész nap. Csak azért írom, hogy ha rosszabbra fordulna, akkor szerintem mindenféleképpen keress egy ügyeletet, mert lehetnek komoly gondok is. Jobbulást a cicusnak!
2016. okt. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, ha holnapra nem javul a helyzet, akkor felhívom a legközelebbi ügyeletet. Szerencsére az én cicám nem tűnik levertnek, jó az étvágya is és élénk, játékos. Oltva van, de még olyan picike, lehet, hogy az állatorvos várójában szedett össze valamit (sok más beteg állat volt ott és az oltás sem véd midnentől), vagy ráharapott valami keményre. :(
2016. okt. 28. 23:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Kár, hogy nem kérdezted meg milyen injekciót kapott. Sajnos az állatorvosok is csak a legritkább esetben szokták elmondani maguktól. Legtöbbször csak ilyen alibi injekciót adnak be, amikor fogalmuk sincs, hogy igazából mi baja van. De az is lehet, hogy betegség elleni oltóanyagot adott be, esetleg együtt több betegség ellenit is, ez utóbbit sokszor igen nehezen viselik, megterheli a szervezetét, beteg lesz, belázasodik, mindenféle extra tünetet produkálnak.
2016. nov. 1. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szerencsére már jól van a cicus, nem vittem ügyeletre, a száraztáp lehetett neki rossz, ezért cuppogott és ropogtatta a fogát. Amikor viszem oltásra jövőhéten, megkérdezem a dokit nincs-e valami baj a fogával, mert nem tudja megrágni a tápot. :(

A hunyorgás is elmúlt magától, de ezt is megemlítem a dokinak, lehet tényleg a gyógyszer vagy a szuri következménye, vagy megsérült rohangászás közben. Néha olyan mutatványokat csinál, hogy szívbajt kapok (valamelyik nap pl. zuhanórepülésben esett le a szekrény tetejéről!! Azóta sem tudjuk, hogy került fel oda? :-o)

2016. nov. 2. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!