Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska lepisilte a vadiúj...

A macska lepisilte a vadiúj bőr táskámat. Mit tegyek hogy kijöjjön belőle a szag?

Figyelt kérdés
2016. nov. 1. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg átdörgölni ecetes ronggyal.
2016. nov. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Az ecetet szokták ajánlani. De sajnos csak az "ecetes olló" a tuti.

Nekem az jött be, hogy kitettem a cipőmet az esőre.

A következő alkalommal a zuhany már nem jött be (akkor nem esett az eső)

2016. nov. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kanderanszky György ***** válasza:
100%

A bőr pórusai magába szívták a vizeletet - vele a szagot.


Ha még nedves, dörzsöld be étkezési szódabikarbonáttal.


(Kapsz kiló kiszerelésben is. Nemcsak száraz szagtalanításra jó szer. Mosásnál eleve ha a mosószer alá 1..2 cenvi vastagon beszóród, nemcsak a szagokat veszi el a ruhákból, hanem a mosópor sem rakódik le az adagolóban.

Illetve a már lerakódott anyagot is idővel kitakarítja.)


A táskán a port hagyd állni, míg teljesen kiszárad, utána pedig alaposa kikefélés a szennyezett portól, végül pedig a bevált bőrápoló szered a halvány, világosabb folt eltüntetésére. Ha száraz már, akkor a szódabikarbonátot oldd fel vízben melegítsd fel közel forrásig és ezzel többször dörzsöld alaposan át. Teljes száradás fontos, hagy természetesen száradni. Hajszárító eszedbe se jusson, mert a bőr nem szereti.

Csak első alkalommal fontos a forróvíz. Ha már nedves, jó neki a szobahőmérsékletű is. Ecet a szagra legtöbbször jó, de ez esetben bőrnek nem tesz jót a tartós savas közeg és zavaró lehet a maradék ecetszag is.

Ha ecetezted már, szódabikarbonáttal azt is semlegesítheted, illetve az ecetszagot is elveszi. Sajnos a macskaszag visszajön, mert az összeugró pórusok megnyílnak. A fenti módon azonban tovább kezelve segíthetsz rajta...


Sok sikert!

2016. nov. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Az ecetet mar probaltam, nem tortent semmi.

Most jon a szodabikarbona remelem segit

2016. nov. 1. 13:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is évekkel ezelőtt a cipőmet szemelte ki toaletnek egy nőstény macska. Szerencsére ezek vizelete nem annyira erős mint a hímeké, főleg mikor jól besűrűsödik. Vízzel gyorsan kiöblítettem, kiszárítottam. Még nyirkos állapotban szintén szódabikarbonáttal szórtam be. Nemcsak a macska, de a lábszag is eltűnt. Azóta ha a cipő szaglani kezd, azonnal negyed marék beleszór, majd rázogatva körbeforgat, hogy mindenhova jusson belőle. Tartós és jó megoldás, ha szagtalanítani kell. Sőt, ha a megszokott deom már nem használ, pár hetente egyszer hónaljba, egyéb hajlatokba is teszek egy keveset belőle és utána helyreáll minden. Fontos, hogy száraz bőrre, ne túl sokat és ne túl sűrűn használjátok, mert időnként viszketősen bepirosodik tőle. Ekkor szimplán bő vízzel rögtön le kell mosni, finoman leitatni törölközővel. Pár nappal később nyugodtan használható, tartós allergiát nem okoz.
2016. nov. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!