Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicának is jól hathat a...

A cicának is jól hathat a bőrképzésére az Aloe Vera (természetesen külsőleg)?

Figyelt kérdés
Kiscicánkon gyógyuló félben lévő seb, leesett a var, de az új bőr még gyenge. Az embereknek ajánlanak ilyenkor egy 100 %-ig természetes Aloe Vera készítményt(Aloe Vera First Aid). Ez jó lehet a cicának is?
2010. ápr. 28. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

szia! én azt mondom ne kend be 100 % aloéval, én a saját égési sérülésemet kentem be, nagyon csúnya duzzadt és piros lett tőle. nem minden bőr bírja, a cicádé is lehet, hogy allergiás rá. ha olyan helyen van a sebe, ahol nem tudja lenyalni, inkább valami humán hámosítóval próbálkozz.

üdv.-cicás-

2010. ápr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hell-ikon ***** válasza:
84%

-cicás-, ha te is Aloe Vera First Aid spray-el kented be, akkor sanszos, hogy valamely más összetevőre reagált így a bőröd.

Mert bár azt írják, hogy 100% Aloe Vera-t tartalmaz, közben meg nem is.

Íme az egyéb összetevők:

Allantoin, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Gyöngyvessző, Tigrisfű, Római Kamilla, Orvosi Zsálya, Páfrányfenyő, Fekete Bodza, Almasav, Aminosavak.


Én inkább a növény beszerzését javasolnám magát (olcsóbb is) s annak a levelét felhasználni közvetlenül.

2010. ápr. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Miért akarod házilag(úgymond kuruzsolva)kezelni a cicád?Legegyszerűbb,ha megkérdezed az ÁLLATorvost,akár telefonon és biztosan elmondja,mit tehetsz rá.Az embereknek való cuccok nagy ritkán használhatók állatoknak,legalább is abban a formában.Többet árthatsz,mint használsz.
2010. ápr. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Természetesen voltunk dokinál, sőt kétnaponta járunk, köztes napokon magam kötözöm a sebet a doki utasításai szerint. Mamám ma reggel felvetette, hogy van ez a készítmény, és mivel pl. Betadint is használunk állatoknál, gondoltam megkérdezem ki mit gondol erről, mert természetesen nem szeretnék ártani a cicának.

Ha esetleg kérdeznél mielőtt támadásba lendülsz nem tűnnél annyira bunkónak.

2010. ápr. 28. 16:19
 5/10 A kérdező kommentje:
A többi választ nagyon szépen köszönöm!
2010. ápr. 28. 16:21
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Te kérdeztél,én válaszoltam(leírtam a véleményem),nem baj,ha nem tetszik és megköszönni sem kell.Mindenkinek megvan a saját véleménye,ha ez nem érdekel,akkor nincs értelme kérdezni.Úgy gondoltam nem a saját károdon(a cicád kárán)kellene kísérletezgetni.
2010. ápr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

1. Nem kísérletezem, hanem azon gondolkozom, hogy tudnék a cicámon még többet segíteni.

2. Ide nem egyéb dolgokról szóló meglátásaidat kellene írni, hanem a kérdésre válaszolni! A te esetedben a válasz a "Sajnos nincs tapasztalatom a témában, de szerintem nem biztos, hogy jót tenne, inkább kérdezz meg egy állatorvost."-vagy valami hasonló. Írtam volna, hogy voltunk orvosnál és nem akartam kísérletezni, csak érdekelt, mert sok helyen olvastam olyasmit, hogy gyógynövényes dolgok állatoknak is jók, de magam is szkeptikus vagyok a témát illetően, így megkérdeztem, hátha válaszol valaki, akinek van e téren tapasztalata.

3. A megnyilvánulásodat köszönöm, csak a hangnem nekem nem volt megszokott. Sosem értettem miért válaszol valaki olyan kérdésre, amit NEM TUD.

2010. ápr. 29. 07:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Biztosan jól hallottad a hangnememet így írásban!Bocs,hogy mertem aggódni a cicádért,többet nem teszem.

U.I. Remélem kivetted az irónikus hangnemet.

2010. ápr. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jaj te magyar szakos, talán írásnemet kellene írni? Szerinted is hülyén hangzik, bocsánat íródik?

Udvariasan is lehet aggódni, úgy, hogy nem támadsz egyből. Egyedül azért aggódtál, mert eleve azt feltételezted, hogy egy sebes macskát nem viszek orvoshoz. Nem tudom ki lehet ilyen szívtelen, nekem az a furcsa, hogy benned ilyen felmerült.

2010. ápr. 29. 15:39
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem én ócsároltalak,ha jól emlékszem,pl.bunkó,szóval neked nem kellene az udvariasságról leckét adni.Másrészt a feltételezés feltételezése is sértő (már gondolatot is olvasol? Ügyike vagy!)Gondolom,akkor te külsőre is ítél-sz(-kezel).Hajrá,akkor beszélgess magaddal.Szia!

Látod milyen udvarias vagyok,még el is köszönök.

2010. ápr. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!