Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Árva cicus találtunk. Természe...

Árva cicus találtunk. Természetesen nem hagyjuk sorsára. Milyen teendőink vannak vele?

Figyelt kérdés
Az egséz család vérbeli kutyás. Soha nem volt még macskánk, viszont be tudjuk fogadni, gondozni stb., sejtelmünk van a dologról hogy mit hogy, de jó lenne ha valaki tudna valami tippet adni hogyan gondozzuk? Gondolok itt a féreghajtásra? Kell-e neki valamilyen injekciót adni mint pl. kutyáknál parvó ellen? Nagyon pici még, sztem nincs 6 hetes, csak tejet kapott eddig, mikortól lehet áttérni a szilárdabb kajára? Köszönöm szépen a segítségeteket! Minden apróságot, megjegyzést külön köszönök, tényleg nagyon fontos lenne!
2009. aug. 23. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Én is kutyás vagyok,de mivel még a kérdésre senki nem válaszolt én csak ennyit szeretnék : Sok sikert !! :)
2009. aug. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A féreghajtást kezdhetitek, mint kölyökkutyánál.

Itt egy oltási program macskáknak:

[link]


6 hetesen adhattok már neki macskakaját. A tej nem a legjobb ötlet, sok macska allergiás rá.

Bolhairtás mint a kutyánál, nekem a macskáknál is a Frontline vált be.

2009. aug. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen ivartalanítsátok! Erre olyan 6-7 hónapos kora körül kell majd sort keríteni. Nagyon fontos, különben nagyon nagy szaporulatot produkálhat, valamint ha nincs ivartalanítav elcsatangol, verekszik, amik ugye elég veszélyesek. Ha nem megy messzire, autó is kissebb valószínűséggel üti el. Az ivartalanított cicák bizonyíthatóan tovább élnek. :)


Ha ki-be járós cica lesz, akkor mindneképp legyen bent neki alom. Ennek a használatát könnyen elsajátítja. Kaja után amikor látod hogy elkezd szaglászni, és kaparni a földet, akkor csak tedd rá. Egy párszor ezt elismétled és már szobatiszta is a cica. :)


A féreghajtást elöször 6 hetesen csináljátok meg, majd 8 hetesen ismételni kell. Ezután ha kijárós a cica, akkor fél évente kell ismételni.


Arra ne számítsatok hogy olyan nevelhető lesz mint a kutyusaitok! Ők is értik mit mindassz nekik, de tojnak rá. :)


Fontos különbség még a kutyákhoz képest, hogy nem szabad semmit sem ráeröltetni. Ha alszik ne ébreszd fel, ha nem akar játszani, akkor ne akard játszatni, ilyesmik.


Nagyon fontos, hogy a kiscica csak junior tápot egyen! Ugyanis abban vannak meg a fejlődéséhez szükséges tápanyagok, mint például a taurin.

Főként száraztáppal etesd, az sokkal egészségesebb. Konzervevt csak nasinak adj.

Ne lepődj meg, hogy a cicád nem fog annyit inni, mint egy kutya, mert csak az éppen szükséges folyadékmennyiséget viszi be a szervezetébe. Tehát ha száraztáppal eteted, akkor iszik, ha konzervel, akkor gyakorlatilag nem is iszik semmit.


Most hirtelen ezek jutottak eszembe amik fontosak lehetnek. :)

Végezetül egy link, a cicák ápolásával kapcsolatban:

[link]


Sok sikert, és sok örömöt az új cicushoz! :)

2009. aug. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ezt mejd elfelejtettem. :)

Ha még nincs 6 hetes, akkor ez is érdemes elolvasni:

[link]

2009. aug. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

De jó, hogy ilyen rendes emberek vagytok! Ilyen hozzáállással biztos sok örömötök lesz a cicusban!

Először is vidd el egy állatorvoshoz, ő meg fogja mondani, hogy milyen oltások kellenek. Fontos a féreghajtás is, és a bolhairtás is. Tehéntejet ne adj neki, csak a kifejezetten macskáknak valót tejet. Nagyon kell figyelni a kalciumbevitelre, hogy ne legyen angolkóros, ha már tud rendesen rágni, adj neki nyers csirkenyakat. A bolti macskakajákban nincs tapasztalatom, (de ezeken az oldalon találsz véleményeket), én nyers marhabelsőséget(tüdő, vese) adok az enyémnek. Mivel már lassan 20 éves, úgy néz ki ez bejött. Nyers sertéshúst viszont SOHA nem szabad adni neki,ami ha fertőzött, halálos is lehet!

2009. aug. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A tej témához még annyit, hogy nem feltételnül kell cicatej, az nagyon drága. A laktózmentes tej tökéletes, és sokkal olcsóbb. Azért nem bírják a cicusoka tejet, mert laktózt (tejcukrot ) tatalmaz. A lektózmentes tejből ezt kivonják, és glükózzal helyettesítik.

Ha bolti kaját veszel, akkor javaslom a Purina One-t. Ár-érték arányban egész jó- A Whiskas csak ámítás, ne azt vegyél neki, nincs benne semmi tápanyag, csak sok ízfokozó. A Purina egy picivel drágább (tényleg nem sokkal), de abban megvan minden ami kell a cicusnak, és hús alapú eledel, ellentétben az olcsóbb kategóriás eledelekkel.

És nagyon fontos, hogy ne adj neki édességeket!

2009. aug. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm szépen az eddigi hasznos válaszokat!

Természetesen viszem a dokihoz, na meg az ivartalanítás sem kérdés. Még esetleg annyit, ha tud valaki válaszolni, : a cica elég koszos, úgy tudom a macskák nem nagyon szeretik a vizet/fürdést, valahogy rendbe szeretném tenni a külsejét is, csak nem tudom hogy fogjak hozzá? Vagy lehet ilyen fiatalon egyáltaán fürdetni?

2009. aug. 23. 21:00
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan fürdesd meg, sima langyos vízzel, arra biztos nem érzékeny. :) Ha annyira koszos, akkor vehetsz speckó cicasampont, de amikor én foadtam be kóbotcociát (az is jó koszos volt), akkor ne volt erre sem szükség. Jól törölgesd meg utána, mert könnyen megfázhat az ilyen pici cica.

Nem fogja szeretni, de még pici, úgyhogy könnyű dolgod lesz.

2009. aug. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze, nyugodtan fürdesd meg cicasamponnal. Ugyanaz, mint a kutyáknál, fülébe ne menjen víz, majd jól töröld meg. Kajából nálunk is bevált a Purina One+konzerv. Ezen kívül esznek még csirkehúst nyersen és főzve, tejfölt nagyon szeretik+sajt, virsli, párizsi. A konzerv kukoricát és az olajbogyót is imádják. Mások, mint a kutyák, de pont ez a szép bennük. Máshogy kell velük kommunikálni,de okosak, ezért működik a dolog. Az a könnyen járható út, ha az ember hozzájuk idomul. Ha elnyeri az ember a bizalmukat, onnantól működik minden és nevelni is lehet már őket. Sok örömet a cicushoz!
2009. aug. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia !

Üdvözöllek a cicások táborában!Meglátod mennyi örömet tud szerezni egyilyen kis doromboló gép.Nyugodtan fürdesd meg babasamponnal csak a fülébe ne menjen víz 6 hetes cic már kaphat junior macska tápot és főtt csirke húst apróra vágva tej már nem szükséges de víz legyen előtte mindig frissen .Én 5 hetesen hoztam a cicámat kell neki alom is ha benti cica lesz csak többször bele kell tenni és rájön mire való.Acicákat kilenchetes kortól oltják kombinált oltással előbb azért nem mert az anyatej tele van ellenanyagokkal ami közömbösíthei az oltóanyagot.A kombinált mellé jó ha van a cicnek leukózis ellen is oltása főleg ha kijárós.Ja és mindenképpen ivartalanítva legyen mert nagyon sok a kóbor cica.

2009. aug. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!