Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom beadni a cicámnak...

Hogyan tudom beadni a cicámnak a féregtelenítő tablettát?

Figyelt kérdés
Tegnap a macskámnak szerettem volna beadni egy féregtelenítő tablettát,de sehogy sem bírtam rávenni,hogy bevegye.Majd amikor más sikerült nagynehezen a szájába raknom és becsuknom a pofiját,ahelyett,hogy lenyelte volna,kiköpte azt.Gondoltam nem fogsz ki rajtam,mert beletördelem a kacsiba,na azt meg rafinált módon nem ette meg.Mit lehet ilyen esetben tenni?Van-e olyan féregtelenítő szer esetlen ami könnyebben beadható neki?
2008. okt. 5. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én apukám mindig csipesszel tette bele a macsek szájába jó mélyre, hogy ne tudja kiköpni csak lenyelni. Én ehhez béna voltam, máig napig kajába csomagolom és úgy adom az én cicáimnak a féregtelenítőt. Az ismerősöm mindig állatorvossal adatja be a féregtelenítőt, mert ő sem tudja sehogy sem megetetni a macskával. Lehet, hogy neked is ezt kellene ;)
2008. okt. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tablettát adsz be, nyisd ki a száját, és jó hátra tedd a nyelvére, akkor reflexből rögtön lenyeli. Én mostanában Vitaminthe pasztát használok, azt vékony végű tubusból kell kinyomni, krémszerű, állítólag húsízesítésű (bevallom, nem kóstoltam) paszta. Macskakajára rányomva is simán megeszik, bár én a pontos adagolás végett (öt macskánk van, fene tudja követni, melyik mennyit evett meg a tányérról) közvetlen a szájukba szoktam nyomni. Mivel krém, kiköpésnek esélye sincs.
2008. okt. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen én is így csináltam,már a szájában volt egész hátul,de a kis rafkós csak kiköpte.De ez a pasztás dolog beválhat:)
2008. okt. 5. 11:06
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
mi beletekertük a fél tabit lapkasajtba és simán megette,meg is lepődtünk:P
2008. okt. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi májkrémbe szoktuk nyomnia a gyógyszereket , és simán megeszik úgy. Ha nagyobb a tabletta, törd ketté,és add oda neki két adag májkrémben.Szerintem nem fogja észrevenni :)
2008. okt. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Pont májkrémet kapott az este,ráadásul imádja,de nem kellett neki.Nagyon rafkós egy állat.
2008. okt. 5. 11:18
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
mondom,tapaszd bele lapkasajtba:D
2008. okt. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Törd össze és keverd bele tejbe,az én cicámat így csaptam be. :)
2008. okt. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szerintem érdemes úgy beletenni az ételébe, hogy ő se nagyon vehesse azt észre. Akkor feltünés nélkül le fogja nyelni. Mi ezt csak konzerves kajánál próbáltuk, mert gondoltuk, hogy a szárazban biztos észre veszi.
2008. okt. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Törd össze és csavard bele egy szelet szalámiba vagy keverd belé egy kevés tejszínhabba az én kutyusomnál bevált.
2008. okt. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!