Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy adjam be macskámnak a...

Hogy adjam be macskámnak a féregtelenítő tablettát?

Figyelt kérdés
Próbáltam sajtba, száraztápba belekeverve, tefjölbe belekeverve, de nem eszi meg. Mit csináljak?
2010. júl. 9. 19:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyomd le a torkán, lehet brutálisan hangzik, de mást akkor nem tudsz csinálni.
2010. júl. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
megfogod a macskát,kinyitod a száját és lenyomod a torkán:(Máshogy nem biztos,hogy menni fog!
2010. júl. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A torkán lenyomást úgy kell érteni, hogy olyan hátra helyezed a nyelvére, ahol már reflexesen nyel. Embereknél is működik, van egy pont, ahonnan már nem tudja visszaköpni.
2010. júl. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Add be neki.

Leírom hogy hogyan kell (nálink legalábbis így vált be, pedig konok egy cicunk van:D)

Vedd az öledbe, ültesd le. Annak a kezednek legyen háttal, amivel beadod neki (ha jobbkezes vagy, akk. a jobkezednek háttal). A bal kezdeddel fogd meg a pofiját, és gyengéden feszítsd szét a száját: kát oldalt finoman nyomd meg, ott ahol a szájvonal véget ér. Mindeközben a cica feje nézzen felfelé, vagyis legyen egyenes a torka. A jobb kezeddel benyomod neki oldalt, ahogy beteszed, egy picit rásegítesz az ujaddal, hátratolod, majd rögtön(!) csukd be a száját, és fogd össze, hogy ne tudja kiköpni. Amikor már nem mozog a szája/torka, tehát lenyelte, engedd el, dícsérd agyon, és adj neki jutalomfalatot, vagy játssz vele, és közbe is dícsérgesd!


Nálunk bevált:)

2010. júl. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én kenőmájas falatba rejtettem, vagy próbáld egy falat nyers húsba
2010. júl. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy előttem is írták, le kell nyomni.. Közben simogasd alul a nyakánál, fel-le, (ahol a nyelőcsöve van) mert ilyenkor reflexszerűen nyelnek.
2010. júl. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Csináld, amit az utolsó előtti mondott, de határozottan fogd meg a macksát, hogy ki ne ugrojon. AMúgy meg az állatorvos is így adja be, semmi brutális nincs benne.
2010. júl. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hasonló módszer, mint az előbb írták: 1. Cicát levadászni. 2. törölközőbe csavarni (egyébként csíp, rúg és karmol). 3. szájat kinyitni. 4. Tablettát szájba tenni, egészen hátra a nyelvgyökre. 5. szájat villámgyorsan becsukni és megvárni míg lenyeli. Én nem vagyok olyan merész már, hogy saját kézzel tegyem a tablettát a szájába, miután egyszer majdnem átharapta az ujjamat a drága. Vettem egy műanyag tabletta beadó szerkentyűt, abba teszem a tablettát és azzal rakom a nyelvgyökre. Az egyébként tündérbogár cicámból ilyenkor egy valóságos fúria lesz...
2010. júl. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én is a torkon lenyomásos módszert ajánlanám, kicsit más formában, mint az előző: Szintén ültesd az öledbe vagy talán jobb ha ül a macska valahol, a háta a jobb kezed felé nézzen. Jobb kézzel megfogod a nyakánál a bőrt és hátrahúzod. Ezzel a szája egyrészt felfelé fog nézni, másrészt könnyebb kinyitni bal kézzel. Bal kezeddel megfogod a gyógyszert, bedugod a szájába és lenyomod a torkán. Azután kiveszed a kezed és összecsukod a száját.
2010. júl. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Csak olyan kényes, hogyha a száját megofom főleg ha kiakarom nyitni, akkor megharap... :S... legjobb lesz ha elviszem állatorvoshoz. de azért köszi:D
2010. júl. 9. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!