Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen félénk, gyáva a...

Miért ilyen félénk, gyáva a macskám?

Figyelt kérdés

Kertes családi házban élek, van egy másfél éves fiú macskám (ivartalanított). Kint és bent is szokott lenni, de a kajáját mindig kint kapja meg a táljába, és ott is eszi meg. Viszont észrevettem (távolról figyeltem a nappaliból), hogy egy másik kóbor macska folyton odamegy hozzá, miközben a sajátom eszi a tápját. A macskám szó nélkül elmegy onnan, és távolról nézi, ahogy megeszi a másik macska a kajáját...

Mit tudnék tenni ez ellen? Nyilván valami humánus megoldásra gondolok. Vízipisztollyal spricceljem a másik macskát, mikor odamegy? Vagy próbáljam elkapni, befogni?



2016. nov. 29. 02:16
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Nincsenek golyói, mégis mit vársz? Egyébként minden macska egy külön személyiség. Van amelyik békése tűri, van amelyik fél, van amelyik nekimegy a betolakodónak, van amelyik együtt eszik velük, van amelyik ezt élvezi, van amelyik ezt nem... Ezzel nem igazán tudsz mit kezdeni, adj neki bent enni.
2016. nov. 29. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen dominánsabb a másik. A tiéd meg látja ezt, és nem keresi a konfliktust.

Valahogy el kéne ijeszteni.

2016. nov. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Etesd bent! Ennyi. A macskáknak van kijelölt területük, meg útvonaluk, ahol járnak. Nagyon nehéz átszoktatni őket egy másik útvonalra.

Örülj, hogy a macskád ilyen kedves és nem keveredik verekedésbe a másik macskával.

Ha tuti humánus tippet szeretnél a másik macska elriasztására, akkor ajánlom a kutyát :)

A mi házunk épült fel utoljára az utcában. A telkünkön járt-kelt, kakilt a világ összes macskája. Aztán lett egy kutyánk, aki a nap 90%-át kint tölti. Azóta ki merem engedni a saját cicámat, aki benti cica, mert tudom, hogy egy macska sincs a telken, akitől elkaphatna valami betegséget.

Mivel az enyém nem vadászkutya, nem kapja el a cicákat, csak kergeti őket. Egynek sem esett még baja, de már nem járnak át a telkünkön.

2016. nov. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Etesd bent. Az én cicám is ilyen. Ő kinti, de míg eszik, addig mellette álltam, és őriztem, míg nem volt kutyánk. Most már a kutya miatt nem jönnek be idegen macskák.
2016. nov. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez így nem igaz, hogy a cicát gyáva. A macskáknál nincs egyenlősdi, hanem nagyon szigorú hierarchia van. Pontosan tudják egymásról, melyik az erősebb, dominánsabb. A Te cicád egyszerűen kevésbé az, ezen nem lehet változtatni. A vízipiszoly jó ötlet lehet, de azoknak is igazuk van, akik a benti etetést javasolják. A cicáknak egyébként ki lehet tenni tálkában száraz tápot állandóra, ő pontosan tudni fogja, mikor mennyi táplálékra van szüksége, és jó neki, ha ehet, amikor kedve támad. Nem fogja magát túlzabálni.
2016. nov. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat.
2016. nov. 29. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!