Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Túlságosan játékos, és félénk...

Túlságosan játékos, és félénk a macskám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy cicám, nemrég került hozzám, Apród.hu-n találtam a hirdetését. Állítólag ivartalnított macska, elvileg 2 hete lett ivartalanítva. Este 8 után megfékezhetetlenül pajkos, nap közben pedig néha rájön. És ez naponta. Ilyenkor mindig felugrál összevissza, karmolászni akar, és nem hagy minket békén. Hogyan tudnám nyugisabbra nevelni? Le fog magától nyugodni? Mennyi idő? SOS

Kandúr cica 7 hónapos 2 hete lett ivartalanítva



2013. márc. 12. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy állítólag ivartalanított? Ha nincs golyója, akkor ivartalanítva volt, ha megvannak még, akkor átvertek vele.


A macskák már csak ilyenek, este jön rájuk a dili. Éjszakai vadászmacskák :)

Lehet a helyzeten javítani, ha napközben sokat foglalkoztok és játszotok vele. A pattogós gumilabda erre nagyon jó megoldás lehet.

2013. márc. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Oké, akkor ivartalanítva van. :D

De az is normális, hogy naponta, és kb 3 órán keresztül?

2013. márc. 12. 13:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor te szerencsés vagy :D

Az én macskám azzal a lendülettel kezd el dilizni, ahogy megyünk lefeküdni. Ki van csukva a szobából, mert szobakutyánk is van. Ketten együtt szétszednék a lakást.

Én este 11 és hajnal 4 között szoktam arra ébredni, hogy leveri a kulcscsomót, játszik a körömcsipesszel.... minden fémből készült dologgal szívesen foglalkozik az éjszaka közepén. :D

2013. márc. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Legkényelmesebb egy lézerpointer amivel az ágyból is játszhatsz a cicával csak ne világíts a szemébe vele vagy hosszú madzag amit ide-oda húzogatsz és kergetheti.
2013. márc. 13. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó: Köszi, a madzag nagyon bevált! :D Úgy elvan vele....

Meg fel is akasztottam szintén egy madzagot, és a végére egy labdát és azt is szokta püfölni. :D

2013. márc. 21. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!