Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen kellemetlen szagú...

Milyen kellemetlen szagú anyagot lehetne tenni a virágcserepekbe, hogy a macska ne oda végezze a dolgát?

Figyelt kérdés
Olyan megoldás kellene, ami se a növénynek, se a macskának nem árt. (Olyan ötletem lenne, ami valamelyiknek kárt okozna...)
2016. dec. 4. 05:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmit. Kartonlapot kivágsz akkora kör alakra mint a cserép, közepén egy olyan lyukkal amilyen a növény szára majd ugye ezt egy oldalt bevágod hogy rá tudd tenni. Nem kaparja ki, nem szarik bele. Az olyan növényekbe nem szokott ahol a cserép tele van növénnyel. Csak ahol van föld is azaz a szárasabbak hoz, ha nem szobatiszta teljesen.
2016. dec. 4. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Létezik macskariasztó spray. Állateledelkereskedésben biztosan meg tudod venni. Amúgy a macskák a puha, porhanyós helyeken végzik a dolgukat, ahol el tudják kaparni a dolguk végeztével..tehát a virágok földjére tegyél pl.nagyobb szemű kavicsot, és az előkészített WC almot pedig tedd mellé.Egy próbát megér.
2016. dec. 4. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Obiban vettem vmi zöld zselét. Az egy ideig távol tartotta őket a virágágyástól, a növényeknek nem árt. Gondolom cserépben is hatásos.
2016. dec. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A narancsolaj távoltartja a macskákat nem szeretik az illatát.
2016. dec. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vegyél díszkavicsot, amit akváriumban használnak és tegyél a virágföldre. Nálunk bevált.
2016. dec. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A föld tetejét pakold tele nagyobb kövekkel, amit nem tud szétkaparni. A növénynek sem árt, lassabban szárad ki a földje.
2016. dec. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. dec. 5. 08:11
 8/10 A kérdező kommentje:

Gyors megoldásként narancshéjat tettem minden cserépbe, külső oldallal felfelé.

Emellett egy csomó macskaszärt szétszórtam a kertben, a bokrok alatti száraz földre, hogy ötletet adjak neki.

Nem tudom, melyik volt hatásosabb, de megoldódott a probléma.

2016. dec. 15. 07:42
 9/10 anonim ***** válasza:
Örülök,hogy segíthettem, de ne feltsd el friss narancshéjra cserélni,mert ha elmegy az illata már nem sokat ér.
2016. dec. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi!
2016. dec. 15. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!