Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mérget evett, esetleg fertőzés?

Mérget evett, esetleg fertőzés?

Figyelt kérdés
Vasárnap óta a macskám nem olyan közvetlen mint volt, teljesen elzárkózik. Nem eszik, és ma reggel észrevettem, hogy ahol aludt vérfoltok vannak. Ha a hátsó felét simogatom nyávog, vagy ha a farkát megemelem. Félig-meddig benti cica, van amikor kicsit kimegy az udvarra, bár a hideg óta inkább bent gubbaszt. Állatorvoshoz csak holnap tudom vinni, és félek, hogy addigra elpusztul.(most volt 8 hónapos) Válaszokat előre köszönöm!

2016. dec. 6. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem láttad mije vérzik? Feneke? Nőstény vagy hím? Nem tüzel véletlenül? Bár akkor kicsit máshogy viselkedne, de ki tudja.
2016. dec. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nőstény. Máshol nem igazán vérezhet, egy kisebb sebe van, de az már begyógyult. Igaz nem véres a bundája hátul, de gondolom onnan jöhetett
2016. dec. 6. 14:30
 3/8 A kérdező kommentje:
És azt is kihagytam, hogy nem igazán tud ráállni a hátsó lábaira, csak tipeg rajta... Gondoltam arra is, hogy törés, de akkor mitől vérzik? Állatorvos pedig csak holnap 4-től rendel.
2016. dec. 6. 14:31
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Ha mérgezés, akkor esélyes, hogy addigra elpusztul.

Ilyenkor ügyeletre kell vinni azonnal.

2016. dec. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk, ha valóban mérgezés lenne, akkor lehetséges, hogy bírta 2 napig? Még bízom benne, hogy nem ez a baja.
2016. dec. 6. 15:14
 6/8 anonim ***** válasza:

már ne haragudj,de vasárnap óta rosszul van, akkor miért csak szerda délután viszed el orvoshoz majd?

megértem,hogy nem rendel a doki,de szerencsére nem egy orvos létezik a világon. ha városban élsz akkor biztosan találsz másikat. ha faluban,akkor meg menj át a szomszédos faluba/vagy városba. gondolom 10-20 km-es körzetben lenne másik orvos..szerintem ennyi utazást megér a cicád élete.

nem mondom,hogy nem éri meg a holnap délutánt,mert nem vagyok orvos(és azok sem gyógyítanak neten keresztül), de biztos,hogy nehezebb kezelni,minél tovább hagyod betegen.. nem tudni mi baja van, de ha vérnyomokat is találtál és nincs rajta külső sérülés az nagyon nem jó jel.. még ma vidd el dokihoz. ha nincs kocsitok beszéld meg a szomszéddal vagy hívjatok taxit. csak van rá mód elvinni.

2016. dec. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még megpróbálok csinálni valamit. Ha mondjuk tegnap jönnek ezek a tünetek, akkor könnyebb dolgunk lenne...
2016. dec. 6. 15:30
 8/8 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam, mert megvizsgáltam, és a farka tövénél találtam egy csúnya sebet, amit fogalmam sincs hol szerzett, viszont lehet, hogy az vérzett, bár már bevarrosodott. Fertőtlenítettem, és holnap viszem akkor az orvoshoz, hogy kiderüljön, biztos nincs-e baja. Nyávog ha emelem a farkát, szóval ebből gondolom, hogy a sebe fájhat neki.
2016. dec. 6. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!