Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az állatorvos szerint a...

Az állatorvos szerint a kandúrokat 9 hónaposan kell ivartalanítani, ez igaz?

Figyelt kérdés

Csak mert itt meg azt olvasom, jobb fiatalabb korban. Most 3 hónapos a cica.

Ha korábban ivartalanítom máshol, akkor nem fog megsértődni a doki? Mert amúgy jó orvosnak tartom, nem igazán szeretnék máshoz menni.


2016. dec. 13. 17:25
 1/7 piriiiii ***** válasza:
100%
Jobb fiatalabb korban, ez igaz, de az én eddigi cicáim szerintem mind elmúltak már 1 évesek is, mikor ivartalanítva lettek (kandúrok). Ivarérettség előtt érdemes amúgy szerintem. Azt meg honnan tudhatnánk, hogy megsértődik-e? Ne az állatorvos érzéseit tekintsd elsőrangúnak, hanem a cica jólétét.
2016. dec. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 piriiiii ***** válasza:
100%
Ja, az lett volna a lényeg abban a mondatban, hogy mind elmúltak már 1 évesek, és mégis boldog, egészséges felnőtt macsekok lettek.
2016. dec. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért is szokták az ivarérés előtti időszakot javasolni az ivartalanításra, mert olyankor még nincsenek kialakulva azok a szokások, amik egy ivaros kandúrra jellemzőek. Pl. a jelölgetés, ami nem kellemes, pláne ha benti cicáról van szó. Egy 9 hónapos cica már lehet ivarérett. Én nem várnék addig.

Kérdezd meg az állatorvost, hogy milyen indokai vannak, talán meggyőz majd téged, hogy 9 hónaposan kell műteni.

A mi állatorvosunk korai ivartalanítás párti. Nekünk a macskáinkat és a kutyákat is 5 hónapos koruk körül műtötte. Vagyis még ivarérés előtt.

Nem tapasztaltuk hátrányát. Mindegyik állatunk teljesen egészséges, nincs elhízva, ritkán megyünk orvoshoz.

2016. dec. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos hazánkban még vannak ilyen kőkorszaki nézetek az állatorvosainknál, van olyan rendelő, ahol 7 hónapos koruk elött nem is vállalnak macska ivartalanítást, tehát megvárják, hogy ivarérettek legyenek rá kérdeztem ott, hogy miért s jött a szokásos szöveg, hogy jobb az a nöstényeknek és a kanduroknak pláne ha megtapasztalhatják egyszer életükben az ezzel járó örömöket. Nem hittem a fülemnek, hogy ezt egy orvos szájából hallom. Nem jó megvárni mig ivaros lessz. Nyugton a korai ivartalanításra esküsznek, velem és az orvosommal együtt is. Szóval vidd máshoz vagy beszéld meg vele a témát, arra is rá kérdezhetsz, hogy miért jó a populációnak, hogy a te cicád is hozzá járul így a hazánkban eleve durván túl szaporulat növelésében?!
2016. dec. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, soha sem késő, de jobb elöbb.

Van macska (fajta) ami 9 hónaposan még nem ivarérett, de például a keletiek (sziámi) akár 6 hónaposan is izzig vérig kandúrok lehetnek - jelöléssel, megnövekedett agreszióval, mindennel ami ezzel jár.

Ugyanakkor van az a nézet hogy azért jobb akkor, amikor már eléri a felnőtt méretét, mert akkor kisebb az esély a későbbi húgycső elzárodásra.

Ez esetleg lehet egy érv, de ez sem túl erős. Minden más kb bullshit.

2016. dec. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki, hogy 6 hónapos korig szoktak várni, leginkább a méretük miatt, hogy megnőjenek egy picit, de hímeknél nem olyan fontos, mert az egyszerűbb műtét. Az én macskámra azt mondták nagyon sovány (talált) ezért mindenképp javasolják, hogy várjak vele, amíg egy kicsit husibb lesz. Úgyhogy én most viszem, lassan 7 hónapos. De én csak szimplán ezért vártam vele, mert nem volt túl egészséges kicsinek és nőstény. Ha jó formában van a cicád, ráadásul hím, túl sok baja nem lesz ha akár 4-5 hónaposan ivartalanítják.
2016. dec. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ehhez a dokihoz is bejelentkezhetsz majd ivartalanításra, ha a cica 6 hónapos lesz. Ha a gazdi ezt kéri, ő szolgáltat. Nem sértődős fajták.

Biztos azt mondta, hogy 9 hónaposan KELL? Nem azt, hogy kb. akörül ideális? Nem hinném, hogy gondot csinálna belőle, ha hamarabb viszed...

2016. dec. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!