Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lelte a cicámat? 2 napja a...

Mi lelte a cicámat? 2 napja a szekrény mögé tisztít, pedig tiszta az alomja.

Figyelt kérdés

Eddíg szobatiszta volt. 7 hónapos egyébként.


Érintetlen az alomja. 5.napja kikéreckedik éjszakára,reggel jön be,de az első útja a szekrény mögé vezet :(


Mit csináljak vele?


2016. dec. 15. 13:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*piszkít
2016. dec. 15. 13:48
 2/11 anonim ***** válasza:
Milyen nemű? Valószínűleg ivarérett lett, azért csinálja. Ivartalanítás tervben van?
2016. dec. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nőstény. Nem volt tervben. Kellene ivartalaníttatnom?
2016. dec. 15. 13:58
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, főleg ha kijár. Ha elkezd tüzelni, szinte biztos, hogy vemhes lesz. Lehet, hogy azért akar mostanában kimenni.
2016. dec. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Erre nem gondoltam.. Mikortól lehet ivartalaníttatni?
2016. dec. 15. 14:03
 6/11 anonim ***** válasza:
Fél éves kortól igazából bármikor, kivéve amikor épp tüzel, de ez a viselkedésén látszódik. Olyankor sokat nyávog, hempereg, és nagyon bújós lesz, folyton fel akarja híni magára a figyelmet.
2016. dec. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát nem éppen bújós... Vagyis de. Csak nem hozzánk. Újabban bekuckózik vakami eldugott helyre és ott alszik. Csak enni jön elő. Sokszor fel sem tűnik h bennt van. Nem tudom mi lett vele. Nem bántjuk,szeretjük,szeretgetnénk..Sokat játszik viszont 17-19óra között. Azután megy ki.
2016. dec. 15. 14:15
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Esküszöm, hogy nem piszkálni akarlak, ne haragudj kérlek. Csak kicsit megdöbbentő, hogy "nem gondolsz" arra, hogy egy 7 hónapos nőstény macska ivarzik, illetve ha kijár, akkor vemhes lesz. Ha ennyire keveset tudsz a cicákról, akkor miért vágtál bele a macskatartásba? Olvasgass egy kicsit arról, mi minden tartozik hozzá a macskatartáshoz. Az alomhasználatról is vannak cikkek, fontos pl. hogy nyugodt helyen legyen az alomtálca, ahová el tud vonulni, és ne legyen a kajája közelében, stb.
2016. dec. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Komolyan nem gondoltam rá,annyira kis pici még.. Igazad van..
2016. dec. 15. 14:38
 10/11 anonim ***** válasza:

A többiek már mindent leírtak.Tényleg az ivartalanítás lesz a megoldás. 1 év alatti nőstény is tud vemhesülni és fialni.Nem lesznek jó anyák az ilyen idős cicák,de képesek kihordani a kicsiket. Szóval gondolni kell rá,én helyedben mielőbb időpontot kérnék! Vemhesen is lehet ivartalanítani,de az annyira nem etikus szerintem,próbáld elintézni mielőtt hasas lesz!

A pisis helyet meg alaposan takarítsd ki és ha lehet zárd le addig a szekrény mögötti utat.

De remélhetőleg ivartalanítás után megszűnik ez a viselkedés!

Ha csak pisilni pisil oda,akkor tuti az ivarosság miatt.

2016. dec. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!