Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudnátok jó tanácsokat írni...

Tudnátok jó tanácsokat írni bolha írtással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Pénteken hoztam el a cicámat. A gazdája azt mondta, hogy nem bolhás, ma viszont észre vettem, hogy az. Az egész lakásban kitakarítottam. A teraszra kiraktam a dolgait.

A macskám 6 hetes múlt, és egy bolhairto azt írta, hogy 2 napos kor után lehet használni. A szer neve is Fypryst. Eddig nem igazán jöttem rá, hogy hatásos e, vagy sem. Miközben csináltam, kb 4-5 bolhát sikerült kivennem belőle.

Szerintetek ez a szer hatékony? Mit tudnék még csinálni, hogy végleg ko tudjam irtani őket?



2016. dec. 18. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Először vidd orvoshoz. Megvizsgálja, hogy egészséges-e egyáltalán, ha bolhás akkor valószínűleg férges is, ad neki féreghajtót. És biztosan tud ajánlani hatékony szert. Azt jól tetted hogy kitakarítottál, ilyenkor a fekhelyet, meg mindent amivel érintkezik át kell fertőtleníteni.
2016. dec. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, h beleszólok, itt macskáról van szó, de nem értem ezt a dolgot h ha van bolhája akkor férges, azért érdekelne, mert amikor örökbe fogadtam a kutyám, tele volt bolhával, a gazdija nem oltatta be annó férgekre, állatorvosunk is azt mondta h férges, kapott orvosságot, figyelni kellett h kikakilja a férgeket, de sehol sem volt egy féreg sem...
2016. dec. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kap feregtelenitot, általában szinte biztos, hogy férges. Ez kutyára és macskára is igaz, főleg ha a cica kijarós, egy kutya meg mindenképp kijárós, ugye a séták során biztos hogy összeszedi valahonnan. Ezért kell megelőzésképpen 3 Havonta féreghajtózni őket.
2016. dec. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Értem, köszönöm a válaszod, amiota nalunk van, rendszeresen gondoskodunk rola. Engem csak az érdekelt h hogy lehet az hogy nem távoztak a férgek ürülékkel annó.
2016. dec. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak nem vetted észre a férgeket. Nekem is cicáim vannak és mikor idekerültek (mentettek), kaptak féreghajtót. Úgy ellenőriztem, hogy összedaraboltam az ürüléket és bizony, találtam benne olyat, ami nem látszott. A bolhák hordozzák a féregpetét, azért vsz. hogy férges is, ha bolhás.
2016. dec. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy szerezz be bolhafésűt (ez egy speciális sűrűfogű fésű) és naponta többször fésüld át. A fésű fogai közé akadt bolhát rögtön össze tudod nyomni, így manuálisan is irthatod.
2016. dec. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm 5-ös a magyarázatot. :)
2016. dec. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó tanács először is, hogy még legalább 4 hétre vidd vissza az anyja mellé (kivéve, ha elárvult cicáról van szó). Macskát 10-12 hetesen választunk el, de minimum 8 hetesen.

Második jó tanács: elviszed állatorvoshoz, ahol fog kapni korának megfelelő bolhairtót és féregtelenítőt, mert arra is szüksége van, majd el lehet kezdeni az oltásait is beadatni.

2016. dec. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kommenteket és a tanácsokat.

A féreghajto az állatorvosnál kb mennyibe kerül?

2016. dec. 18. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!