Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak hogy szocializál...

Mit csináljak hogy szocializáltabb legyen?

Figyelt kérdés
Tegnap este haza hoztam a munkahelyemről egy cicát, Perzsa féle benn volt a gyárban és ott kajált esténként, folyton ott marad ahova leteszem és csak alszik, kaját se mer enni csak ha lerakom elé. Mit tehetek hogy kicsit megszokja a szobát és a családi életet és vidám legyen.

2016. dec. 22. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is hagyd békén, ne tutujgasd. Adj neki pár napot, hogy ismerkedjen az új hellyel, emberekkel, hogy összeszedje a bátorságát. :)
2016. dec. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hagyd nyugodt helyen, egyenlőre nem kell neki más. enni-, innivalót és almot feltétlenül hagyjál a közelében. Nekem van olyan mentett cicám, aki egy hétig elő sem jött az ágy alól, és kb. 3 hét után merészkedett ki a másik szobába. Náluk a türelem a legfontosabb!
2016. dec. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó tanácsokat kaptál eddig. Legyen neki alom, ennivaló, víz, egyébként meg ne vegyetek róla tudomást. Kerüljétek a hangoskodást, a hirtelen mozdulatokat stb.

Egy macska bizalmát ki kell érdemelni. Eltelik majd egy kis idő, amíg bízni fog bennetek.

Beilleszkedik a családba és vidám lesz magától :)

2016. dec. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
18%
Én pedig abajgatnám. Új helyen van, idegen környezetben. Szerintem kell a törődés, hogy tudja jó helyen van, szeretik és hogy feloldódjon. Könnyebb neki is, mint hogy adsz neki enni oszt jó van, majd megszokik. Ez szerintem nem jó tanács. Volt egy kutyám, bántották, sosem heverte ki, minden hirtelen mozdulattól megijedt. Sokat simogattuk, törődtünk vele. Ő soha többet nem bízott meg senkiben 100%-ig, de könnyebben beilleszkedett. Mivel volt még 2 kutyánk, s az egyik a párja lett, szerintem boldog volt. A cicámat őt úgymond be kellett törni. Nagyon távolság tartó volt kiskorában. De mindig fogdostam, simogattam, felvettem. Annyira megszokott, hogy mindenhova követ engem, velem aludt amíg otthon laktam, de követni azóta is ha haza megyek. Rajtam alszik, felveszem. Ez mind csak úgy alakulhatott ki, hogy foglalkozol vele!
2016. dec. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!