Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám megfűzni apumat...

Hogyan tudnám megfűzni apumat hogy legyen cicánk?

Figyelt kérdés
Panel lakásban lakunk 3-an.Anyukám is szeretne egy cicát,de apa nem engedi.Pedig minden vágyunk az hogy legyen egy.De apa mindig azt mondja hogy a macska büdös,nem panelbe való,csak a gond van vele,addig szeretnénk ameddig kicsi aztán már nem kellene...Évek óta ez megy.Nem szeretnék úgy felnőni hogy egyetlen egy cicám sem volt.Nagyon nehéz ember az apum.Mit csináljunk hogy belemenjen?
2016. nov. 4. 06:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%

Legyen sajat lakasod, es vegyel oda macskat, ennyire egyszeru.


Apukad nem 'nehez ember', hanem realista, te meg onzo vagy, hogy figyelmen kivul hagyod o mit vagy mit nem szeretne a sajat lakasaban.

2016. nov. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Amikor nagy lesz, hová teszed? Nem engeded be, vagy elpusztítod? Nagy macska ajándékba sem kell senkinek!
2016. nov. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Egész nap mi lenne vele? Tőled ott pusztulna el,. De nem panelbe való a macska. A macska nagyon szabad akaratú, szabadságra vágyó állat. Meg tényleg büdös a macska szar. Anyukád is csak azért mondja hogy neked igazat adjon , apád ellen uszitson.
2016. nov. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
9%
Lehet a macskat ugy tartani, hogy ne legyen budos, de tobb mint vszinu hogy unatkozni fog, ill ha meg nem racsoztok be minden ablakot, kiesik.
2016. nov. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Mi panelban lakunk. Van 3 macska. Mindegyik kiskorában került hozzánk, de nem egyszerre. Ivartalanítva lettek. Első pillanattól használják az almot. Van olyan alom, ami teljes szagmentességet biztosít (szilikát alom). Nem lehet érezni semmilyen szagot a lakásban. A legtöbb gondot a macskaszőr jelenti, de az is a brit cicám miatt, mert neki mindig hullik a szőre. A 2 házi macskával még ennyi gond sincs. Évente egy kombinált oltást kell beadatni nekik, és a lehető legjobb prémium kajával etetni. A kandúrok többet esznek, nagyobbra is nőnek, de felnőtt cicaként jó lusták is lesznek :) Apudnak ígérd be, hogy minden munkát megcsinálsz a macska körül. Rendet tartasz, takarítasz. Plusz ígérj be olyat is, amit alapból elvárnak tőled. Hátha sikerül. Én mindenképpen kölyök házi macskát ajánlanék. Vannak menhelyek, vagy cicamentők, akik eleve ivartalanítottan is adnak örökbe kiscicákat, vagy átvállalják az ivartalanítás költségét. Ha érdekel ilyen, akkor ebben tudok segíteni.
2016. nov. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, sehogy. Majd lesz cicád, ha felnősz és elköltözöl. Nekem sem engedtek állatot gyerekkoromban sajnos.

A macska egyébként nem büdös, az alom sem, ha normálisan van takarítva. Panelban is tökéletesen jól érzi magát, ha ahhoz van szokva, hogy lakásban él.

Ettől még apukád nem fog belemenni, és nem is szabad kényszeríteni.

Javaslat: míg nem lehet saját cicád, járj el menhelyekre cicázni.

2016. nov. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%

"addig szeretnénk ameddig kicsi aztán már nem kellene"


Szerintem ilyen hozzáállással inkább ne akarj se macskát, se semmit, egy kisállat nem játékszer, amit eldobunk, ha "már nem kell".

2016. nov. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó, azt nem a kérdező mondja, hanem az apukájának az egyik érve a macska ellen.


Én is azt mondom, sehogy. Sok meló van vele, sok kiadás, és apukád dönti el, mire telik és mire nem. Majd ha nagy leszel, lesz saját macskád a saját lakásodban, hidd el, semmiről nem maradsz le.

2016. nov. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

nem értem,hogy anyukád nem ugyanolyan értékű felnőtt a családban, mit apukád?

ha 3-ból két ember szeretne cicát, akkor miért nem vesztek?

nem értem miért az van amit apukád mond. ha anyukád is szeretné beszélje meg vele.. és persze te is erősködj. nem nektek kéne ketten alkalmazkodni,hanem neki egyedül. úgy lenne fair.

egyébként sokáig én sem pártoltam,hogy panelban tartsunk macskát.de még mindig jobb ott tartani, mint egy olyan kertes házban ami mondjuk egy fő út mellett van és kb biztosan elütik a macskát. akkor már inkább a panel, biztonságosabb.

panelban annyira kell figyelni,hogy az ablak és az erkély rácsozva legyen,hogy ne tudjon kiesni.

és ivartalanítani is muszáj lesz.

egyébként nincs nagy baj a cicákkal. nagyon könnyen szobatiszták lesznek. ha naponta 1-2x takarítod a macskaalmot akkor nem lesz büdös.

meg mondom, ivartalanítani kell,hogy ne legyen elviselhetetlenül büdös a pisi. mert egy ivaros kandúr vizelete tényleg nagyon kellemetlen. de ha ivartalan, akkor szinte szagtalan.

2016. nov. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#8:


Túl gyorsan olvastam el a kérdést, igazad van.

Viszont: a kérdező "cicáról" ír. Egy felnőtt macska meg már nem kiscica, és sajnos sok gyereknél a felnőtt macska már nem annyira aranyos. Sajnos ezt a saját szememmel láttam már, de inkább nem írnám le az esetet.

Elég annyi belőle, hogy a családban a gyereknek már nem kellett a macska, miután felnőtt, apuka meg elég durva módszerrel szabadult meg az állattól.

Éppen ezért szívből kívánom, hogy a kérdezőnél ne így történjen.

2016. nov. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!