Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kb.5 hetes kiscicát elhozhatok...

Kb.5 hetes kiscicát elhozhatok már ajándékba kapjuk. Hogy kell odaszoktatni magunkhoz? Udvari cica lesz.

Figyelt kérdés
A hétvégén lesz 4-5 hetes a kiscica.El szeretném hozni már nagyon várjuk.Nem korai még?Meddig kell az anyánál tartani?Hogyan kell odaszoktatni?Ha az ajtó mellé kiteszek neki egy kis dobozt rongyot ételt akkor nem fog onnan elmenni?Kb mennyi idő után szokik oda teljesen?Éjszakára kint hagyhatom majd?Kicsit sok a kérdés.Köszönöm előre is
2010. máj. 3. 11:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
korai még, várj még 2 hetet
2010. máj. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Várd meg a 6 hetes kort,addig minimum szopik!

Szerintem elmegy még ha kint hagyod magára!

2010. máj. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Legkorábban hat hets korban szabad csak elhozni,de még jobb lenne neki, ha csak 8 hetesen választanád el az anyjától. Lehet, hogy eleinte jó lenne esténként becsukni valami védett helyre, de az tuti, hogy készülj fel néhány átnyávogott éjszakára.
2010. máj. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Harmoka ***** válasza:
100%
Ha nyolc hetesen hozod el, akkor is éjszakára valami védett helyre kell zárni és napközben is figyelni kell rá, mert még elcsatangol és nem biztos hogy visszatalál. Éjszaka meg nagyobb macskák abajgathatják, úgyhogy egy darabik vigyázni kell rá éjjel-nappal.
2010. máj. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%

ha jól értelmezem egy négyhetes kiscicát akarsz elhozni és már kint is akarod hagyni.

Ez így nem túl szerencsés.

1. legalább hat hetes koráig maradjon az anyukánál

2. Én a helyedben éjszakára bent tartanám a házban és napközben is csak felügyelettel hagynám kint.

3. Ha semmiképen nem akarod akkor nem elég egy kis dobozt oda tenni a tálkákkal.

Vedd figyelembe, hogy az anyukája mellett volt és te elviszed egy idegen helyre és ott hagyod egyedül a sötét éjszakába. Rettegni fog az a kiscica ilyen formában.

2010. máj. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
az én cicáimnak az anyjuk megbetegedett amikor picik voltak még nagyon, és ezért nem tudta őket etetni. ezért hoztam el őket hamar. én etettem őket még vagy 2 hétig fecskendőből... nem volt valami könnyű. várd meg, hogy már önállóan egyenek. én pár napig garázsba tettem őket, aztán már kiengedtem őket egy kis udvarra, estére bezártam őket vissza. aztán a nagy udvarra mentek ki, estére vissza be. és mostmár hogy nagyok mindig kint vannak, de az ajtó nyitva van neki, ha be akarnak menni a garázsba.
2010. máj. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen erre én is gondoltam éreztem h korai lesz még.Éjszakára gondoltam h beviszem.Tegyek neki oda almot?Oda fogja végezni a dolgát?Van garázsunk de nagyon tele van pakolva bútorokkal mindenfélével.Oda nem lenne szerencsés betenni a cicát.amikor mondjuk dolgozunk nap közben akkor vagy a garázsba vagy a lakásban tudnám hagyni amíg meg nem nő egy picit.Az elhozatallal várok még akkor.Mennyi idő után szokja meg a helyet kb?
2010. máj. 3. 11:44
 8/13 anonim ***** válasza:

a cicák nagyon hamar alom-tiszták lesznek.

A lakásban alakíts ki neki egy kis sarkot. Egy régi törülközőt tegyél le, legyen ott egy almos rész játékok. Amikor már titeket megszeret akkor lassan kimehet. De egyébként oltás nélkül nem kellene kiengedni , ha azt szeretnéd, hogy hosszútéletű legyen.

kap egy oltást, utána két hét a következő, és a második után kb. 10 nap és akkor már védett. A későbbiek során ivartalanítani is kellene. Így már nyugodt szívvel tarthatod kint.

Hidd el érdemes ezekre költeni és érdemes ezekkel az egészségügyi dolgokkal is foglalkozni, mert cserébe lesz egy csodálatos lényed.

2010. máj. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Minimum 8 hetesen lehet elhozni, főleg ha kinn akarod tartani!
2010. máj. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát jó akkor beszélek a gazdájával h még marad 1-2 hétig a cicus.Természetesen először állatorvoshoz viszem oltás vizsgálat stb. aztán mehet majd ki.Ha eleinte pár hétig a lakásban van akkor utána azért ki tudom még szoktatni az udvarra ugye?Majd ha nagyobb lesz bejöhet még a lakásba de csak akkor ha mi megengedjük.Köszi szépen a válaszokat addig is.
2010. máj. 3. 13:27
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!