Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megvadult a cicám. Mit tegyek?

Megvadult a cicám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A cicusomat menhelyről fogadtam be 2 hónappal ezelőtt. Kislány, még nincsen ivartalanítva. Eleinte nagyon bújós, kedves, dorombolós cica volt, most már csak akkor engedi a simogatást, amikor az ágyban fekszem este. Nem tiltakozik a testi kontaktus ellen, de kiugrik az ölemből ha oda teszem. Azt vettem észre, hogy az állatorvosnál rendkívül agresszív, végig morog és fúj, alig lehet lefogni az oltáshoz vagy a vizsgálathoz.

Ketrecben ideiglenesen befogadtam egy cicát. Ő egy kis tünemény, nagyon kedves, barátságos. A macskám, ahogyan meglátta morogni és fújni kezdett, egész nap megállás nélkül, de ugyanakkor elbújik egy sarokba és onnan "magyaráz". Ha oda akarok menni hozzá megtámad. Megharap és megkarmol. Közben pedig rémes hangokat ad ki.

Miért lehet ez? Fél vagy a területét védi? Mi lesz ha szeretnék még egy cicát? Nem gondoltam volna róla, hogy ilyen antiszociális.



2016. dec. 24. 00:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
fél
2016. dec. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fél, adj neki időt.
2016. dec. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%

Benti macska? A macskák nem társas állatok akármit is mondanak, ez, és ha kis helyen vannak összezárva (szerintem nincs akkora lakás ami egy macskának elég nagy lenne) mind hatalmas stressz neki. Azt gondolom nem kell elmagyarázni, hogy az orvosnál miért fél...

Az öledből meg azért ugrik ki, mert nem egy rongybaba, saját véleménye van a dolgokról.

2016. dec. 24. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Féltékeny, talán félti a szívedben betöltött helyét. Akármit mondanak az állatok memóriájáról, szerintem emlékeznek jó és rossz dolgokra. Lehet, hogy más cica akaratlan kiszorította az előző helyén, talán az rémlik neki. A cicák között is van magának való és csapatjátékos cica, aki még a dúvad társához is úgy bújik, hogy egyszerűen lerázhatatlan.
2016. dec. 24. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem vadult meg, csak nem érted. :)


A cicák kicsinek döntő többségében ölbe bújósak, amíg gyámoltalanok, és úgy érzik függnek a pótmamitól. Ahogy nőnek fel sokan leszoknak erről, rengeteget ismerősöm is mesélte ezt, (a saját macskám is ilyen volt), és nem feltétlenül maradnak meg ölben. Este azért alszik veled, mert szeret, ragaszkodik hozzád, de ő ilyen, kicsit magának való.


A másik, hogy a macskák terület védők, és te mindenféle szoktatás nélkül beraktál egy másik macskát az ő helyére. (az ő fejében az egész lakás az övé) Most nem tudja, hogy hamarosan búcsút inthet a megszokott kis életének, és azért támad neked, vagy mire fel hoztál ide mégis egy birtok háborítót. De így se lehet túl agresszív, ha nem támadta meg a másik macskát. Szerintem add örökbe az ideiglenes macskát, és próbáld megnyugtatni, hogy ő veled marad, stb. Nem kell erőltetni, szép lassan. És lehet a jövőben sem kell mellé társ, nem örülne neki, de ha mindenáron ragaszkodsz hozzá, nézz utána a neten, hogy szokták össze szoktatni az idegen macskákat. Ez a hirtelen ismertetés nagyon sokkoló tud lenni neki.

2016. dec. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mancs123 válasza:
Szükséges lenne felnevelni a vállalható szervezeti kultúrát.
2017. jan. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!