Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem tud az alomtálba...

Miért nem tud az alomtálba célozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy fiú cicám,1 éves és ivartalanított,aki már közel 1 hónapja pisiléskor nem a tálba pisil,hanem mögé engedi,és olyankor azért megy mellé,mert állva pisil,de nem minden pisiléskor,csak mondjuk minden harmadik alkalommal.


2010. máj. 3. 20:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A macskák már csak ilyenek... Esetleg egy nagyobb alomtál?

Nekem egy 1,5 éves ivartalanított lány macskám van, aki néha az alom mellé tojik, mert nem veszi észre, hogy kilóg a segge. :D

2010. máj. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A macska az macska. Az ő macska-mivoltával gondolkodik és nem oda piszkít ahová éppen Te kívánod. Ha elsajátítasz egy-két gazdi módszert, akkor befolyásolhatod némileg cicád magatartását. Viszont ez már egy újabb kérdést igényel!
2010. máj. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

De eddig mindig leguggolt és mindig sikerült bele csinálnia

Most meg már csak alig-alig :(

Szerintem nem normális dolog,h egyszer állva pisil máskor meg leguggol ahogy kell.

2010. máj. 3. 21:01
 4/16 A kérdező kommentje:
És a fedett macska tál?Megoldás lehet?
2010. máj. 3. 21:02
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen ivartalanított kandúr cicám, ő olyan 6-7 évesen kezdett kipisilni az alomtálcából éppen, ahogyan te leírtad. Nagyon bosszantott, ezért vettem neki egy fedett macska WC-t, de abba meg nem volt hajlandó bemenni, szépen mellé piszkított. Így aztán levettük a fedelét és tovább takarítottam szorgalmasan élete végéig. Sosem tudtam meg, hogy miért változott meg a viselkedése...
2010. máj. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem nőstény cicám van, néha ő is mellécsurgat, mert szerintem (mint a kisgyerek) későn indul el és éppen beleugrik :)))
2010. máj. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem fedett alomtálam van és a cicáim belemennek. Kevesebbet kell körülötte takarítani, és amikor kell, akkor sem a macskapiszkot.

Vegyél te is egyet!

Egy 1 éves cica, könnyen megszokja a változásokat.

2010. máj. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Nekünk van fedett macskaWC-nk is. Azzal az a gond, hogy ha 2-3 alkalommal belecsinál, olyan büdös lesz benne, hogy nem akar belemenni. Olyankor mindig bemegy a szobába és az ajtó mögé csinálja.

De ha naponta többször ki tudod takarítani az almot, akkor jó megoldás lehet. Jobb, mint az alomtálca mellől takarítani.

2010. máj. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Az én 2 éves ivartalanított kandúrom kizárólag a mosdókagylóba pisil!!! :(

Az alomtálba @rik, de pisilni csak a mosdóba hajlandó. Kész röhej, hangosan hallani, ahogy csurgat.

Reggel menne az ember mosdani, fogat mosni, stb, ez meg ott guggol benne, csurgat, és közben a pofámba bámul, hogy na mivan, mit lesel. :D

Domestosozom a csapot állandóan, sőt, bedugtam a dugót, és teleengedtem a kagylót vízzel, akkor meg a fürdőkádba ment. Nem győzök súrolni... ;)

Kár, hogy nem a WC-re szokott rá!! :p

(Viszont a macskaalommal spórol, mert nem ázik el! :))))))

2010. máj. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
ezen a csapos sztorin nagyon jót nevettem, szinte látom a kis mocsok pofáját! :))))
2010. máj. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!