Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Amputálni kell a macskám két...

Cirmione kérdése:

Amputálni kell a macskám két hátsó lábát az állatorvos szerint. Milyen javaslatotok, tapasztalatotok van a kidörzsölődés ellen? Kerekek? Hámra szerelt pokróc? Kérem segítsenek nekem, írják le, akinek van tapasztalatuk. Köszönettel Katalin

Figyelt kérdés

#kidörzsölődés #felfekvés #lábamputálás #bénult láb
2017. jan. 1. 19:36
 1/10 ThodEE GoD ***** válasza:
71%
Ne haragudj hogy ezt mondom , tudom milyen nehéz és rossz de nem lenne ésszerűbb választás elaltatni szegényt? Tudom hogy mennyire hozzá nő az ember szívéhez de nem csak a saját érdekeinket érdemes nézni, pár hét szomorkodás után pedig talál az ember olyan lakótársat aki egészséges és rászorul egy új gazdira.
2017. jan. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Biztos hogy szükséges amputálni?

Ezen az oldalon van egy csomó kép olyan cicáról amelyiknek kerekes szerkezetet készítettek:

[link]

2017. jan. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen nézesd meg másik állatorvossal is, kérd ki több szakember véleményét és azok alapján dönts
2017. jan. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Még nem biztos, hogy amputálni kell, több állatorvossal konzultálok. Gerincsérülés miatt 3 hónapja volt egy gerincműtétje, ami nem jól sikerült, a bénult hátsó lábai nem gyógyultak meg sok fizioterápia, masszírozás, lézerkezelés hatására sem. Nem látom indokoltnak az elaltatást, mert jól érzi magát, dorombol, vidám, rendesen eszik, wc-zik, felhúzódzkodik az ölembe. Az Állatorvosi Egyetem orvosában sem merült fel az altatás, az amputálást javasolta, mint egy esélyt az életre. Az amputálás segítségével könnyebben tudna mozogni, kevésbé akadályozná. Őt is zavarja a lába, már el kezdte rágni, vérzett. Amúgy az amputálás egyértelműen az ő érdekét szolgálná, nem az enyémet. Ha így döntök, nehéz lesz az a lelki teher, hogy őt így látni, meg a fizikai teher, a vécéztetés, szinte állandó felügyelet stb. Amúgy rajta kívül öt macskám van. Nem ezért akarom megmenteni, mert szeretetforrásra van szükségem, hanem mert szeretem őt, és azt szeretném, hogy neki jó legyen. Köszönöm mindkét eddigi választ, hasznosak a döntésben, tájékozódásban.
2017. jan. 1. 20:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Kinél voltál a sebészeten?
2017. jan. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Off:nincs tapasztalatom e téren,de úgy el szomorodtam,totál glori neked!!!!!!!! Ritka jo ember vagy!!!
2017. jan. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Pontosítok a gerincműtéttel. Maga a gerincműtét jól sikerült (ezt több állatorvos is mondta a műtét utáni röntgenképek alapján)

De a műtét után egy agyi idegpálya valamiért azt az infót adta ki az izomnak, hogy húzza össze. Így teljesen nyújtott, feszített állapotban van három hónapja. A gerincműtétet végző orvos mondta, hogy létezik ilyen sajnos, 100 esetből egy...

2017. jan. 2. 01:56
 8/10 anonim válasza:
32%
Ne hogy elaltasd!! A cica jól érzi magát, és ha a lábai nem lesznek akkor is jól fogja érezni magát!! Egy keresek járókát készitess neki, és szuperül meg lesz, élhet még hosszu éveket!! A családtagjainkat sem altatjuk el ha betegek. Jobban kell majd rá figyelned, de igy is teljes életet élhet a kis drága.
2017. jan. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Van egy ismerösöm a cicájukat 8 hónaposan ütötte el egy auto, azota béna, de nem különösebben zavarja ez a cicát. Boldogan él a családjában, igaz azota csak bent van, ha közlekedik a lakásban a hátsó részére huznak egy vászon zsákot, és a bőre nem dörzsölődik. A wc-nél kell jobban figyelni, felfázás fertözés veszély..
2017. jan. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
írj privátban! amiben tudok segitek, tanácsokkal!!
2017. jan. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!