Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vaddisznósörte kefe jó lenne...

Vaddisznósörte kefe jó lenne macska szőrének, bundájának tisztításához? Macska jellemzői lentebb.

Figyelt kérdés

Egy kandúrról van szó. Februárban lesz 3 éves. Kinti-benti macska. Szeret a földön hemperegni, mármint szó szerint a földön, földben, nyáron a porban.


Mosakodni viszont - macskára nem jellemző módon - nem szokott sokat.

(Legalábbis az általam régen ismert macskák órákat mosakodtak naponta, de ő nem.)


Ezért arra gondoltam, hogy "besegítenénk" neki. A simogatást nagyon szereti. Lehet, hogy a kefélés is tetszene neki.


A sörtekefe túl erős lenne vajon?


Milyen kefét ajánlotok? Vagy egyebet? Nem csak felszíni, hanem lentebbi rétegekből is el kéne róla távolítani a koszt.


Ránézésre nem látszik, hogy piszkos. Fekete a szőre. Amikor megsimogatjuk, akkor viszont a kezünk is láthatóan piszkos lesz.


Arra is gondoltam, hogy néha nedves ruhával áttörölném a bundáját, ez segíthet valamennyit.


Fürdetés kizárt.



2017. jan. 7. 10:24
 1/4 anonim válasza:
0%
Nekünk 3 macskánk van, nem szoktuk őket annyira mosdatni, arra van a nyelve, de ha nagyon akarjátok akkor szerintem fürdessétek meg, tudtommal lehet kapni külön macskára/állatra való sampont, próbáld ki :) , de szerintem nem szükséges. Ha hosszú a szőre akkor viszont érdemes venni egy kefét, azt is állatboltba érdemes keresni :)
2017. jan. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem olvastad el, amit írtam, de írtam, hogy ez a macska alig mosakszik. Plusz írtam, hogy fürdetés kizárt.
2017. jan. 7. 10:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért nem mosakszik, mert így érzi jól magát. Ha túl tiszta, az nem jó neki. A macska ragadozó. A nagymacska pl szereti valamivel elfedni a szagát, hogy a zsákmányállat ne érezze meg idő előtt.
2017. jan. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Részben így van, de az anyja nagyon tiszta, sokat mosakszik és gyerekkori macskáim is "állandóan" mosakodtak.


Csak az említett kandúr nem, ezrét nem értettem, de mind1, ő ilyen! :-)

2017. jan. 8. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!