Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ütöttetek már el véletlenül...

Ütöttetek már el véletlenül cicát?

Figyelt kérdés
Mit csináltatok utánna?

2017. jan. 9. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Eltemettük. :-(
2017. jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem, de ha véletlenül egyszer úgy alakulna, az lenne a minimum, hogy kiszállok, megnézem, hogy lehet-e rajta segíteni, ha nem akkor eltemetem, vagy legalább elviszem egy félreeső helyre, nem pedig ott hagyom ahogy van, hogy utána még 200-an átmenjenek rajta...
2017. jan. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Soha nem is szeretnék, de ez kiszámíthatatlan. Nyilván nem kell 300-al száguldani. Ha véletlen egyszer megtenném akkor elvinném az állatorvosoz,amilyen gyorsan csak lehet. Ha pedig meghalt, akkor tisztességben eltemetem. Azon a helyen pedig óvatosabban vezetek
2017. jan. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

Egy szép fekete-fehéret ütöttem el tavaly. Nagyon sajnáltam, mert szeretem a macskákat.

Egy mellékutcából futott a kocsi alá, a jobb hátsó kerék átment rajta. Lassítottam, a tükörből figyeltem egy darabig, hogy nem mozdul, úgyhogy mentem tovább, halottak feltámasztása mostanában nem nagyon megy nekem.

2017. jan. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Jaj igen, kb 40-el mentem és mondhatni nekiugrott egy macska a kocsinak. Nem tudom, hogy az autó melyik részén csattant, de nagy hangja volt. A macska repült, aztán a visszapillantóban láttam, hogy átfut az úttesten (kb 10 métert mentem tovább, fel se fogtam elsőre mi történt).

Én kiszálltam az autóból, leültem elé a földre és végigtelefonáltam a családot, hogy úristen. Egy falu végén voltam, a házakból kijött egy-két ember megnézni mi van velem, de nem szólítottak le.

kb 15 perc után múlt el a remegés, és tudtam tovább menni :S

2017. jan. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem, de tavaly a szemem láttára ütöttek el egyet. Én a járdán voltam több méternyire tőle, a macska pedig át akart menni az úton (zebrán), viszont az ott jövő autós nem megállt, hanem gyorsított. A cicának esélye sem volt. Rögtön leléptem az útra, felemeltem a kezem, jelezve az utána jövő autónak, hogy álljon meg. Felvettem, levittem az útról, de pár percen belül meg is halt. Utána ott álltam mellette, nem tudtam, mit tegyek. (Kirándulni voltunk teljesen idegen helyen.) Egy helyi srác jött oda, ő kérdezte, hogy enyém volt-e, mondtam, hogy nem, és hogy nem tudom, hogyan tovább. Mondta, hogy segít, vigyük át a másik oldalára az útnak, ott volt egy füves rész, tegyük oda, hátha keresi a gazdája. Átvittem, ott hagytuk. :'(


Azóta akárhányszor autóval utazom, sokkal jobban figyelem az út szélét, és ha elütött cicát látok, megállok, hogy megnézzem, él-e még. Olyat még nem találtam az elmúlt hónapokban, amelyik igen... de olyat már én is csináltam, amit előttem írtak, hogy az elütöttet levittem az útról, hogy ne menjenek át rajta többen. :'( (Ha még élőt találnék, egyértelmű, hogy be az autóba, és irány az állatorvos.)


30N

2017. jan. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
46%

Én is vártam a buszt egyszer, majd jött egy nagy teherautó, és a macska pont akkor akart az úton átmenni.Nos a tömeg meg egyéb fizikai erőhatások miatt a két test máshogy aránylott a másikhoz, így a cica kilapult.

Szerencsétlen sofőr látta hogy volt valami, nemhogy megállt volna, hanem visszatolatott, hogy a fülkéből megnézze mi volt az.

Szerencsétlen állaton még egyszer átment.

majd tanácstalanul rám nézett a buszmegállóban, én meg rá, legyintett egyet, és elhajtott.

A macska meg az úton maradt, már ami maradt belőle.

Pár napig még ott volt, mert senki nem vitte arrébb.

2017. jan. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

Egyszer majdnem, ráadásul a gazdája szeme láttára rohant át az úttesten előttem a cica. Lassan mentem szerencsére. Megálltam és kérdeztem a gazdit, hogy hol a cica, azt mondta, hogy kb. 10 cm-en múlt. Átért. Leizzadtam. A gazdi is :)

Viszont tavaly tőlem kb. 2 méterre ütöttek el egy kiscicát. Ráadásul láttam az egészet. A túloldalon észrevettem, ahogy a cica elindul át az úttesten. Drukkoltam neki, hogy átérjen, de az autó még gyorsított is. Még mindig emlékszem arra a hangra.

Nem tudtam utána odanézni :(

Elég forgalmas út mellett történt, ha lett volna lelki erőm összeszedni a maradványait, akkor sem bóklászhattam volna az autók között.

2017. jan. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!