Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaajtó belső ajtóra?...

Macskaajtó belső ajtóra? (panelben)

Figyelt kérdés

A hálószobám ajtajára szeretnék egy macskaajtót felszerelni, mennyire jó ötlet?

Az a baj, hogy csak az én szobámban fűtök, ha nyitva hagyom az ajtót akkor kimegy a meleg, ha bezárom akkor pedig nyávog a macska. A szobámban van mindene, éjszaka is velem alszik.


Mennyire rontaná a szoba hő és hangszigetelő képességét egy macskaajtó? Milyet érdemes venni?



2017. jan. 11. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
idomitani kene. viszont ugy latom inkabb a macska idomit teged
2017. jan. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem a bejárati ajtón is és a szobám ajtaján is van mágneses macska ajtó, én elégedett vagyok vele,légmentesen záródik, hang terén sem éreztem még hátrányát.
2017. jan. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Először tudom tanácsolni, hogy próbálj ki egy zárt cicawct. Én szétfúrattam az ajtót, de a cicám fél rajta átmenni, pedig hasonló a helyzet. Csalogattam hanggal, étellel, falatkákkal, amit tudtam, bevetettem, de egyszerűen nem használja. Viszont egy cicawc sokkal olcsóbb, nekem is utólag mondták, hogy azzal le kellett volna tesztelnem és akkor egész marad az ajtóm is, anyagiakkal is jobban járok...


Amúgy nem hülyeség, nekem több ismerősöm is alkalmazza a módszert, de van néhány hisztipók, aki keresztbe húzhatja a tervet :)

2017. jan. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Zárt macskawc-m van, de nem teljesen értem az összefüggést. Nem azért akar bejönni mert wc-re kell mennie, hanem mert be van zárva az ajtó
2017. jan. 11. 17:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Úgy értik, vidd be a szobádba a macska wc-t, és legyetek csak a szobában te és a macska. De ez nem jó, mert egy cicának nem szabad ennyire leszűkíteni az életterét, hadd mászkáljon a többi szobában is.

A macskaajtó egy nagyon jó találmány! Sok féle típus van, pl. a Fressnapf weboldalán is meg tudod nézni a kínálatot.

Megoldható, hogy a cica ne féljen használni: Először csak vágasd ki a lyukat, és 1-2 napig maradjon úgy. A cica gyönyörűen megtanulja, hogy a lyukon át a szobádba jut. Vagy a cicaajtó keretét is beteheted előre, csak magát a billenő lapot még ne. Ha viszont már megtanult a lyukon át közlekedni, akkor rá lehet szerelni a billenő lapot is. A cicák 99%-a így már simán átmegy majd rajta. De a többségük ez az előkészítő procedúra nélkül is használja.

2017. jan. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha átlátszó az ajtó, könnyebben megszokják!

Pl:

[link]


vagy

[link]

2017. jan. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem így értettem, hogy vidd a wc-t a szobába, hanem hogy próbáld ki, hogy használja e az ajtót, mert az enyém fél ámenni rajta, és nem használja, hiába faragtattam szét az ajtót és tetettem be. Kipróbáltam volna a wc-t, akkor láttam volna, hohy egyszerűen fél a lengőajtókon átmenni.
2017. jan. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy bemegy/nem megy be a macskavécébe, még nem biztos, hogy az ajtóval is így lesz. De ha nem rakod fel rögtön a lengő részét, az ajtón lévő lyukon át tuti, hogy vígan közlekedik. Ha pedig azt már megszokta, akkor előbb-utóbb átmegy a rá szerelt lengőn is, már ha motiválva van, és be akar jutni abba a helyiségbe. Lehet, hogy 1000 cicából egy nem, de ennyi kockázat belefér, azt hiszem.
2017. jan. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendben és kb mekkora méretűt kell venni? Elég nagy macska, ha lemérem akkor a boltban tudnak segíteni?
2017. jan. 12. 13:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Én kutya ajtot vettem kistestü kutyáknak valot 8 kg testsulyig.
2017. jan. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!