Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Alomtakarítás: hova dobjátok...

Alomtakarítás: hova dobjátok ki? Csak szemetesbe?

Figyelt kérdés

Tudom, ostobának tűnhet a kérdés, de sosem volt benti macskám, és szeretnék rendesen felkészülni rá.


Kizárólag lakásban fogom tartani. Hallottam, hogy néhányan a kakit pl. lehúzzák a WC-n, legfeljebb néhány szem kővel az alomból, de ezt az ötletet sokan megvétózták, mivel elvileg eldugíthatja a WC-t. (Én mondjuk nem tartom elképzelhetőnek, hogy apróbb szemű alom esetén ennek fennáll a veszélye. És ez tűnik a leghigiénikusabb megoldásnak.)


Viszont szemetesbe kidobva sem hiszem, hogy jó, ha X ideig ott bűzölög, eleve lent zárt helyiségben lenne. Nyilván, teljes cserekor a használt almot szemetesbe dobom, de itt most a hétközbeni takarítás, ami jobban érdekel.


A válaszokat köszi.



2017. jan. 15. 22:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
A kukába.
2017. jan. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%

A macska szereti kikaparni az almot, úgyhogy jobb ha csinálsz neki egy szétszedhető, de felül zártabb dobozt, amin van egy nagyobb kb két tenyérnyi nyílás amin keresztül bele tud kakilni, és ami nem fut ki teljesen az edényzet széléig, hanem a tetején visszahajlik.

Ilyesmire gondolok: [link] , de a nyílás lehet fele akkora is mint ez a doboz, mert akkor a macsek rágugolva fog az alomba kakilni.

2017. jan. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy volt, hogy ott volt az alom mellett az előző üres zacskó, és akkor abba lapátoltam bele. Vagy van olyan macskaalom is, ami feloldódik a wc-ben, és akkor nagynénémék ők rögtön a wc-be ürítik.
2017. jan. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

Lehet kapni zárt macskaalmot, én ilyet javaslok, lakásban ez higiénikusabb, mint a nyílt.

[link]


Az alom kövét ne húzd le wc-n, mert nem oldódik vízben, és hosszú távon eldugíthatja a rendszert. A macska el fogja maga után kaparni. Az almot mindig úgy cseréljük le, hogy egyben az egészet. Mint mondtam, a macska elássa a piszkot.

Az almot kukázhatod, vagy el is áshatod a kertben (nyilván, ehhez kert is kell). A megoldás nagyon egyszerű: veszel egy szemeteszsákot, és abba öntöd bele, majd a végét elkötöd. Így nem fog távozni semmilyen szag a zsákból.

2017. jan. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Mindenképp fedett macska WC-t veszek, ez így van tervben eleve. Viszont elképzelhetetlennek tartom, hogy egy teljes hétig ott álljon pisi-kaki az alomban, még ha el is van ásva. A legtöbb lakásban macskát tartó ember kidobja 1-2 naponta, amit talál benne.


Ezért is kérdeztem, hogy hét közben (heti 1x teljes alomcsere) hova dobjátok ki, amit a cica odatermel. Valamint nem egy macskáról hallani, hogy ő maga sem szeret/hajlandó úgy belemenni az alomba, hogyha ott van az előző napi, és nem szeretném, ha meggondolná magát, és onnantól kezdve egy szőnyeget/tetszőleges sarkot szemelne ki magának.

2017. jan. 15. 22:59
 6/15 anonim ***** válasza:
A gyorsan kiszedett kakit a wc-be, cserekor az egész megy a szemetesbe. Ami eldugithatja a wc-t, ha valaki a egesz csomosodó almot beleönti.
2017. jan. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyan almoslapátkát keress, ami rácsos, arról le tudod szórni az almot, csak az ürülék marad rajta. Nyugodtan dobd bele a WC-be. Nekem 22 éve van benti cicám, mindig oda szórom, nem dugul el. A pisigombócot naponta kiszedem, egy nylonzacskóba rakom és a kukába, úgyis naponta levisszük.
2017. jan. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Én is úgy csinálom, ahogy az előttem válaszoló. A kakit, amint észreveszem, almoslapáttal kiszedem, az a két-három szemcse, ami rátapad, nem dugítja el a vécét. A pisit naponta nejlonzacskóba teszem (erre a célra összegyűjtöm a használt nejlonzacskókat), és a szemetesbe dobom, illetve leviszem a kukába. Az almot hetente szoktam teljesen kicserélni, ilyenkor kimosom, kifertőtlenítem az alomtálcát.
2017. jan. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Napi takarításhoz a kutyakakihoz való zacsiba szedem ki az alomhoz való lyukacsos lapáttal a termést. Ezt becsomózom, és megy a szemetesbe.
2017. jan. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Bezacskózva megy a szemetesbe.
2017. jan. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!