Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Használhat a féreghajtó, ha...

Használhat a féreghajtó, ha nem ették meg az egészet?

Figyelt kérdés

Két cicánk van, és szerintem férgesek, ezért adtam nekik féreghajtót összetörve virsliben, de szerintem már kaptak ma kaját anyukámtól és nem voltak annyira éhesek, ezért nem ették meg az egészet. A nagyobbik részét azért megették, de nem tudom, hogy az elég-e?

A másik, hogy kell-e ismételni? És ha igen, mikor?


2017. jan. 19. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kell ismételni, ha férgesek. Két hétre rá az első beadást követően, tán hatott, ha majdnem mind megették, de ez nem a legjobb módja, hogy kajába teszed, mert nem biztos, hogy megeszik. Én szét nyitom a szájukat, majd jó mélyre bedobom és össze zárom a szájjukat, ugy tartom egy picit és késsz, de lehet kapni paszta formájában is, állitolag azzal könnyebb be adni, én még azt nem próbáltam.
2017. jan. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz annyit tennék hozzá, hogy a gyógyszer "befobása" után érdemes tű nélküli injekciós fecskendővel vizet spriccelni a szájába, mert így biztosan elkezd nyelni és lemegy a gyógyszer.

Meg van adva, hogy hány kilós macskának mekkora adag féreghajtót kell kapnia, ezért ha nem ette meg mindet, nem venném biztosra, hogy meg van oldva a féreghajtás. Én a helyedben megismételném két hét múlva.

Azért mindenképp figyeld a kakijukat, hogy látsz-e benne férgeket.

Ha igen, mindenképp meg kell ismételni a kezelést.

Egyébként illik 3 havonta féreghajtózni a cicákat, akkor is, ha nem áll fenn a férgesség gyanúja.

2017. jan. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A kandúrnak egy egészet adtam, mert 4 kiló körül van, de a lánynak csak egy felet, mert biztos nem több 2-nél, de ő többet megevett belőle. Eddig kenőmájasba tettem bele összetörve, azzal megszokták enni az egészet, csak most azt hittem az nincs. Aztán utána találtam azt is, de akkor már nem kellett nekik, mert megérezték a virsliben.

Biztos, hogy férgesek, úgyhogy akkor majd két hét múlva megismétlem, és majd kipróbálom így, ahogy írjátok, fecskendőm is van, úgyhogy oké, csak nem tudom, hogy fogjam majd le őket, mert kezesek meg minden, de ezt nem hiszem, hogy nyugodtan elviselnék. Mindenesetre kesztyűt veszek fel.:D

2017. jan. 20. 09:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha van, aki segítsen, ketten könnyebb.Egyik megfogja a cicát, mellső lábát lefogja, a másik két oldalról megfogja a pofiját, kinyitja, tabletta bele. Rögtön össze kell fogni a száját és a torkát simogatni, mert ezzel nyelésre készteted. Én biztos, ami biztos alapon utána pár napig figyelem a székletet.
2017. jan. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló jól írta le hogyan add be,mi is ketten szoktuk így, de elvileg úgy kéne, legalábbis a dokik ugy szokták, hogy fölülröl a tenyereddel megragadod a tarkóbőrénél,úgy hogy közben a két fülét is belecsippented az ujjaid közé és fel húzod,amitől kilazul az állkapcsa a másik kezedben egy csipesz végén a tablettával azzal már alig kell rá segíteni s kinyilik a szájja, bedobod, összecsukod.egy pillanatra begogod az orrát,majd torkát végig simitod, de ehhez szaktudás kell, dokim egy maga ezt két másodperc alatt véghez viszi. Hát én maradok a két emberes dolognál.
2017. jan. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!