Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám el akarja kaparni a...

A macskám el akarja kaparni a kaját, és nem igazán eszik?

Figyelt kérdés

Egy cica idekerült a házhoz, nem tudjuk honnan jött, és kié volt, senki nem ismerte a környékről. Ahogy beköszöntött a tél beteg lett, elvittük állatorvoshoz, megállapította, hogy 5-6 hónapos kor körül lehet. A náthából úgy néz ki meggyógyult. Mondta az orvos, hogy mivel kicsi a cica negyed féreghajtót adjunk neki, hétfő este adtunk neki, azóta csinálja azt, hogy eszik [nyammog] a kajájából, de nagyon keveset, éppen fogy belőle valami, aztán "elássa". Játékos, azzal nincs baj, a hasát is megtapogattam, de nem kemény, és nem is kap oda, szóval nem hiszem, hogy fájna neki.


Mit csináljak? Jövőhéten tudom csak orvoshoz vinni. Inni iszik. Arra gondoltam, hogy esetleg a foga jön és azért nyammog olyan furán?



2016. dec. 14. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, én is itt a gyakorin olvastam, hogy ha ilyen kaparó-ásó mozdulatokat tesz, azzal a nemtetszését fejezi ki, vagyis nem ízlik neki a kaja. Azért gondolom, hogy ez így van, mert ha ilyenkor kicsit később kiteszek neki a szokásos konzervéből, azt eszi. Vagy simán csak megfordul a száraztáp felé és azt eszi. Az enyém is fél éves, kandúr. :)
2016. dec. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A cicák többnyire nyammogva esznek, az önmagában nem jelent semmit. Kevesebbet eszik, mint máskor? Mit adtok neki enni?

Ha játékos, nem gubbaszt, nem kedvetlen, akkor nagy baj nem lehet.

4-6 hónaposan veszítik el a tejfogaikat, szóval lehet, hogy ez okozza a gondot.

2016. dec. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!