Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja a cicámnak? Törés...

Mi baja a cicámnak? Törés vagy mi lehet?

Figyelt kérdés

Reggel nem volt semmi baja es azota nem is engedtem ki bemt volt ma egesz nap es most nezem hogy a jobb elso mancsa folul a tövénél be van neki dagadva es egyaltalan nem all ra.Vagyis az elobb volt hogy egy kicsit ratamaszkodott de tobbnyire nem all ra

Vigyem orvoshoz?

Multkor is volt valami a labaval akkor asszem seb volt rajta es nem allt ra de az begyogyult az elott tavaly meg szerintem ugyanigy csak akkor a mancsa volt 2szer akkora mint a masik es begyogyult magatol.Remelem most is begyogyul gyorsan de mi lehet ez ha ki se ment egesz reggel?!



2017. jan. 27. 11:52
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ki szeretne menni engedjem igy ki?
2017. jan. 27. 11:54
 2/19 anonim ***** válasza:

Természetesen ne engedd így ki, el is üthetik, vagy elkaphatja egy kutya, 3 lábon nem olyan fürge mint általában.

Vidd orvoshoz, egyáltalán nem biztos hogy magától meggyógyul és akkor még lehet hogy romlik is az állapota. Tehát az a biztos, hogy elviszed orvoshoz.

2017. jan. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Hogy kiengedd-e, azt szerintem neked kell látni. teljesen igaza van az elsőnek. Ilyen sérülten nem fogja tudni legyorsulni a szomszéd kutyát. De, ha olyan helyen laksz, meg oda is figyelsz rá, akkor nem árt neki egy kis friss levegő. A macskusz se hülye állat. Sérülten valószínűleg nem most akarja majd felfedezni a világot. De, ahogy kezdtem is te látod a körülményeket.


A sérülést ennyiből még annyira sem tudjuk, mint Te. Ügyes és szívós jószág. Ritka az, hogy magának okozzon törést. Nem ment valami a mancsába, körömágyába?

2017. jan. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
Egyébként javaslom az ivartalanítást is, gondolom nem ivartalanított, azért megy haza mindig tele sebekkel.
2017. jan. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

4-es:

Ezt most tényleg komolyan kérdezem: Ez betanult szöveg?!?!?

Az ivartalanításban és a kérdésben csak annyi összefüggést találtam, hogy macska! :D

2017. jan. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Természetesen ne engedd ki,amíg meg nem gyógyul.

Ha súlyosnak látod vidd el az orvoshoz.A leírtak alapján lehet törés vagy durva ficam is.Gondolom te is elmennél orvoshoz,ha nem tudnál lábra állni és törés gyanú lenne.

Gondolom fájdalmai is vannak.Lehet begyógyul magától is a törés pár hónap alatt,de közben fájna neki és hosszú idő..Ha dokihoz viszed helyreteszi,rögzíti és töredék idő alatt begyógyul+ kap fájdalom csillapítót,antibiotikumot ha kell..

Nem a középkorban élünk,ha van rá mód akkor segítsünk rajta szerintem.Én orvoshoz vinném még ma.

Kiengedni meg majd ha begyógyult és jól van

2017. jan. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Kenytelen voltam kiengedni mert baromira nyávogott es nem hagyott beken de vegulis 5 perc utan a teraszrol nezett es visszajott :)

Ma sajnos nem tudom elvinni aklatorvoshoz de holnapig megfűzöm anyáékat

Nincs ivartalanitva gondoltunk ra csak van kutyank is stb es eleg draga lenne

Szivos macska egyépkent szerintem semmi baja nem lesz egyszer mar valoszinuleg auto is utotte el es meggyogyult magatol

Ja es hatul a farka tövénél barnásabb a szőre (egyepkent az egesz cica fekete) es ott nem nagyon szereti ha simogatjuk.Ez mi lehet? Elegge féltem az allataimat mert nemreg veseelégtelenségben meghalt az egyik kutyam :(

2017. jan. 27. 12:34
 8/19 anonim ***** válasza:
94%

Az nem kifogás, hogy van kutya is. Annyi állatot szabad csak tartani, amennyinek a megfelelő ellátására van keret. Ebbe az ivartalanítás is beletartozik, a nem ivartalanított cicák sokat kóborolnak, és nem túl hosszú életűek a folyamatos verekedések miatt. Féreghajtva van rendszeresen? (3 havonta kell) Majd a doki megnézi a farkát is hogy mitől lehet olyan.

Ez nem a legjobb felfogás, hogy mindig arra vártok hogy magától meggyógyuljon, mert egyszer majd nem fog magától meggyógyulni...

2017. jan. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Értem, tehát úgy kell "megfűzni" a szüleidet, hogy egy magától értetődő dolgot megtegyenek :(

Remélem, az is döntés tárgyát szokta képezni, hogy egy családtag megérdemli-e, hogy orvoshoz kerüljön, ha megbetegszik :(

2017. jan. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
EgyéBként próbáljátok meg mindenképp elvinni,mert nem mindig lesz olyan szerencsés,hogy magától meggyógyul, ne alapozz arra, hogy szívós állat a macska.
2017. jan. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!