Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerinted a macskak kepesek...

Szerinted a macskak kepesek gondolkodni?

Figyelt kérdés
szerintem igen mert ha kell nekik valami mindig megtalalja a modjat hogy megszerezze azt szoval akkor gondolkodik cselhez folyamodik ugye??

2017. jan. 27. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Teljes mértékben, alapvetően el lehet mondani, hogy az evolúció minden állat intelligenciáját olyan irányba formálta, amire szüksége van.


Jó példa erre az aranyhal legendája, a 3 másodperces memóriájával, ami egy baromság, hiszen a gazdáját is felismeri, a kajás dobozt is felismeri, egyszerűen a természetben nincsenek labirintusok , ezért abban nem teljesít jól. Sokkal rosszabbul, mint pl egy patkány , aminek az életmódjához elengedhetetlen a zegzugos útvonalak gyors betanulása.


A macskafélék különösen találékonyak, hiszen az oroszlánokat leszámítva magányos vadászok, egyedül kell feltalálniuk magukat, és minden problémájukat megoldani.


Amiért rosszabbul taníthatóak a kutyáknál, részben pont ezért van.

A kutyák falkaállatok, a falkában hierarchia van, ezért egy kutyának alapvető tulajdonsága a megfelelni akarás a falkavezér felé.


Ellentétben egy macskával, aki nem ismer el egy embert fölötte állónak, ezért nem motivált abban, hogy megcsinálja azt, amit az ember mond.


De ettől egyáltalán nem hülye, tud összefüggésekben gondolkozni.

2017. jan. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Persze,hogy képesek gondolkodni. Az első nagyon jókat írt,egyetértek vele.
2017. jan. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, az enyém legalábbis biztosan. Nem azt mondom, hogy egy agysebész, de meglepődök rajta milyen találékony tud lenni a maga módján. Pl sokszor belöki szekrény alá a labdáit, amit a mancsával nem ér el, de keres módot arra, hogy valahogy megszerezze, például félrelök egy dobozt, és bebújik a szekrény mögé, vagy nekem nyávog és lökdösi a seprűt (annak a nyelével szoktam kilökni a labdákat). Tudja, hogy a lézer pötty a "fekete rudacskából" jön, így ha azzal akar játszani odalöki nekem, vagy piszkálja. Ha éhes, akkor nem a tálját, hanem a szekrényt piszkálja, ahol tudja, hogy tárolom az alutasakos kis csomagokat. Ezek alapján biztos, hogy képes összerakni kisebb összefüggéseket a fejében.
2017. jan. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem ismer el egy embert folotte allonak. tevedsz egyes az en macskam elismer engem tudja hol a helye, be van idomitva
2017. jan. 27. 16:04
 5/8 A kérdező kommentje:
de azert koszi a valaszokat
2017. jan. 27. 16:05
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Sok-sok évvel ezelőt történt de még élénken él bennem egy kis történet.A macskám a szüleim házában nagyon szeretett az ablakpárkányon ülve kifelé bámulni.

Nehéz függönyük volt, és rendre el is húztuk neki, hogy be tudjon mögé bújni.

Egyik délután csak anyukám volt otthon és elaludt a kanapén. A függöny behúzva.

A macska egyszer csak finoman ráült a mellkasára és az egyik mancsával óvatosan elkezdte símogatni anyukám arcát.

Amikor meggyőződött róla, hogy felébredt, felugrott az ablakpárkányra és a mancsával határozottan rámutatott a függönyre.

Hàt kell ennél több bizonyíték?

2017. jan. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy képesek gondolkodni, nekik is van agyuk.
2017. jan. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy be van idomítva?
2017. jan. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!