Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Karomvágást ki hogy oldja...

Karomvágást ki hogy oldja meg? A cica nyávog rángatózik, elvágódik, lehetetlenség.

Figyelt kérdés
2017. jan. 29. 19:33
1 2
 1/11 Fingkirály ***** válasza:
29%

Elsőnek mindig tiltakozik, a legjobb az elején olyankor levágni a kis körmöcskéit, amikor alszik, vagy még bamba az álmosságtól, mire észbekapna, már kész is a "műtét".


Idővel rájön, hogy nem fáj, semmi kellemetlenséget nem okoz, és már szinte önként nyújtja oda a mancsát.

2017. jan. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát pedig az elsőnek igaza van. Szóval bármennyit udvarlok neki, ha csak fekszik és lazul egy, max két karmát tudom egyszerre levágni, mindig meg kell jegyezni, hol hagytam abba :-)). (Egyszerűen elveszi a mancsát, aztán meg elvonul. Minek fognám le még ezek után?). Talán egyszer sikerült sokkal többet teljesítenem ilyen szituban.

De amikor aludt, fekszik az ágyon (az én ágyamon), akkor aztán sitty-sutty. Mire észbekap, volt olyan, hogy három lábáról vágtam le.

Csak annyi gáz van vele, hogy a gazdi szemüveges, ha felteszi, közelre nem lát, ha nem teszi fel, fittnek kell lennie, tehát csak a macska lehet álmos, mert akkor megint csak nem fog a gazdi közelre látni. Valamint feszt kéznél kell lennie a karomvágónak, mert amikor itt a pillanat, és nincs itt, akkor gáz van. Ha kéznél van, meg nincs itt a pillanat.

Szóval röviden: több részletben.

Kitartás! Sokkal jobb, mint tablettát beadni!

2017. jan. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, még most látom, hogy az első azt is írta, hogy idővel önként nyújtja oda a mancsát. Szeretnék megismerkedni a macskájával :-)))
2017. jan. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Miközben alszik :)

Csak olyankor fekszik nyugodtan.

2017. jan. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
13%
nálam is elfekszik meg morog.....kapott pár nagy csattanóst máris vigyázban ült,és le lett vágva :D,ennyi a titok
2017. jan. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Vered a macskádat? Én visszaütnék a helyébe. Egy karomvágás miatt? Pfff
2017. jan. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
#5 mégis visszajöttem, mert nem bírom elfelejteni, amit írtál. Az ilyen büdös g,c,knek én is adnék pár csattanóst, hogy a pici feje leesne. Ezért tart itt ez az ország állattartási kultúrában, mert vannak ilyenek mint te. Remélem a gyerekedet is ütöd-vered, vagy fogod ha lesz, az a baj, hogy a gyereknek több joga van, mint annak a szerencsétlen macskának, akit azzal vert meg a sors, hogy te vagy a gazdája. És nagyon remélem, hogy egyszer majd valaki visszaüt!
2017. jan. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az enyémek a legmélyebb álmukból is fölriadnak ha a lábukhoz érek, sajnos...


Én az egyik kezemmel a grabancát szoktam fogni, kicsit megemelem, hogy csak a hátsó lábaival álljon a földön.

A másik kezemmel pedig vágom a körmeit.

Ennél jobb módszer még nem találtam.

2017. jan. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mikor alszik nyugodt, akkor próbál meg, vagy segítséggel, ne egyedül.
2017. jan. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az enyém nagyon tiltakozik, úgyhogy a melső lábairól úgy szoktam levágni, hogy ölbe veszem, lábbal lefogom a lábait, egyik kézzel pedig lefogom a macskát, hogy ne ficánkoljon, másikkal meg ugye gyors nyisz nyisz a körmöknek. A hátsó lábairól meg úgy szoktam, hogy a macska hason fekszik, én oldalt, és a labammal a felsőtestét fogom le.


Tudom, ez elég brutálisan hangzik, de úgy csinálom, hogy egyáltalán ne fájjon neki, maximum öt perc az egész, és utána mindig kap jutalomfalatot. Ismerem a nyávogásait, és ilyenkor tudom, hogy nem fájdalmasan nyávog, csak a "hagyjál már békén" hangján. De ő egyáltalán nem akar közreműködni, akkor se ha alszik, egyből felpattan és elszalad.

2017. jan. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!