Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kell megvárni, amíg...

Miért kell megvárni, amíg kifejlődnek egy cicánál az ivari jegyek, mielőtt ivartalanítva lenne?

Figyelt kérdés
Egy 4 hónapos nagyon kedves kandúr(-nak készülő) cicám van. Nem szeretném, hogy később a kandúrokra jellemző tulajdonságokat (spriccelés, elmászkálás, agresszivitás, stb.) felvegye. Ha most ivartalaníttatnám, gondolom nem is alakulnának ki. Tudtommal (és másik macseknál tapasztaltam is) a herélés egy igen pici műtét, nem terheli meg nagyon az állatot. Akkor nyilván nem emiatt mondják ezt. Miért ajánlják akkor, hogy várjunk vele amíg kialakulnak a nemi jellegzetességei?
2008. okt. 9. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Elvileg 4 hónaposan már kiivartalanítják. Nemtuok többet mondani, csak azt, hogy tényleg pici mütét, csak lenyisszantják neki a golyóit. De szerintem ha ivartalanítod akkor nem lesznek ilyen tulajdonságai... Mármint ha már csinálta is valaha.
2008. okt. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem...

Gondolom addigra véglegesen eléri a méreteket, de ezt én a lány állatoknál hiszem. Mert, ha eltávolítják a petefészket, akkor a körülötte levő izomzat stb. nő és lehet, hogy ez fáj. De ez csak tipp, nem tudom, nem vagyok orvos.

2008. okt. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Én ugy tudom 7 honap után van csak ivartalanitás, bár tényeleg nem tudom miért, szerintem akkor fejlödik ez ki, ez kb olyan mint hogy mandulát sem veszenk ki 3 év alatt csak ha baj van, bár a hasonlat nem igazán ide való, ez jutott eszembe.,
2008. okt. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
szerintem azért, mert a here még nem szállt le teljesen, még bent lehet a testben. fél éves korukig (nekem legalábbis úgy rémlik), hogy alig látszik még. de ez csak saját gondolat...
2008. okt. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyes helyeken mar siman ivartalanitanak ilyen fiatal allatokat is. De amugy azert tanacsoljak a teljes kifejlodes megvarasat, mert kulonben hugyuti megbetegedesekre hajlamosabb lehet a macska.
2008. okt. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi. (Miért pontozzátok le a válaszokat???)
2008. okt. 14. 19:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy már egész fiatalon is lehet, nem kell megvárni.
2008. okt. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!