Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicám szemére Spetosyl szemken...

Cicám szemére Spetosyl szemkenőcs?

Figyelt kérdés

10éves cicám néha néha csipás szokott lenni. De csak az a száraz csipadarabkát láttam rajt eddig,melynek fekete színe volt. Gyakran leszedegettem neki.

Eddig nem tulajdoníttam neki nagy bajt. Úgy gondoltam,biztos azért látom rajta ,mert neki hatalmas szemei vannak.

A másik két cicámon nem nagyon láttam eddig csipát.

Viszint ma reggel a 10éves cicámnak váladékozott a szeme,az egyik. Résnyire tudta csak kinyitni.

Azonnal elkezdtem neki kamillázni.

Vattát belemártottam a kammillásvízbe,jól kicsavartam,nehogy belefolyjon a szemébe.

Egy vattát csak egy szemen használtam aztán ment is a kukába.

Minhárom cicának letisztogattam a szemét.

A váladékozó szeműnek pesig fültosztító segítségével egy pici septosyl szemkenőcsöt kenegettem vékonyan, a szemsarkába főleg,mivel onnan jött a trutyi, meg picit körbe is kentem.

Mindkét szemen másik fültisztítóval,nehogy megfertőzzem az egészségesnek tűnő szemet.


És most várok.

De hány napot? Két napot?

Ha nem múlik el,irány a doki.



2017. jan. 30. 13:28
 1/3 A kérdező kommentje:

A kammillás vattát a szemen hogyan alkalmazzam?

Nem akarom nagyon mélyre,nehogy kiszárítsa.

A szemsarkától az orrig használom,mert oda mindog rakódik csipa neki.

És a szemkörnyékén a szőrén körbe letisztítottam? Ez így elég,vagy lehet "mélyebben",minél közelebb a szemen?

Ahol kezdődik a szőr,a tövében?

2017. jan. 30. 13:40
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bajlódnák a kenegetéssel, ettől nem valószínü, hogy elmúlik, dokihoz vinném. Könnycsatorna elzáródás is lehet, szóval, hogy kívül kencézed az a szembetegségén nem segít. Szemvizsgálatra lenne szüksége.
2017. jan. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Először is: humán gyógyszert CSAK állatorvos javaslatára lehet alkalmazni, mert ő elmondja, hogyan, mennyit kell adni. Másodszor: a kamilla a néphittel ellentétben nem mindig jó, mert erős szárító hatású. Harmadszor: állatorvosnak megmutatni, mert Te nem tudod eldönteni (és a GYK közönsége sem), hogy mitől könnyezik. Lehet bakteriális, vírusos fertőzés, rossz esetben akár szaruhártya gyulladás. És ha fertőző, pár nap után viheted az egész bandát, ami 3x-os költség!
2017. jan. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!