Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Budapesten hol találhatok...

Budapesten hol találhatok vörös kiscicát? Rokonnak kellene, kis kandúr cica, nem szeretnék szerződésekbe bonyolódni, az állatmenhelyeket már végignéztem.

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Az apróhirdető oldalakon kívül más nem jut eszembe.
2010. máj. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia tegnap szulettek a szomszedban...

irj privatban ha erdekel.

2010. máj. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem ez a kérdés, de mi a baj az örökbeadási szerződéssel? Nincsen benne semmi vállalhatatlan, csak annyi, hogy szeretni, gondozni fogjátok a cicát, orvoshoz viszitek, ha baj van, oltatjátok, etetitek, és értesítitek a menhelyet/örökbeadót, ha a cica mégis gazdát cserél, vagy esetleg elpusztul. És persze az is benne van, hogy nem adjátok át kísérleti célra, vagy állatkereskedőnek. Csak olyan dolgok vannak benne, amit minden igazi gazdi szerződés nélkül is megad a cicájának.


Egyébként nálunk születtek félperzsa cicák (hosszú, de a perzsánál rövidebb szőrük, és helyes, fitos orruk van), és van köztük egy bájos, vörös kis kandúr is. De szerződés nélkül sajnos én sem adok cicát, még ajándékba sem, hiszen az én felelősségem, hogy hová kerül, ha már engedtem megszületni.

2010. máj. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló, teljesen egyetértek! És főleg, hogy a vörös cicák bundájára elég nagy a kereslet. Nekem vörös kandúrom van, és az állatorvos maga mondta, hogy vigyázzak rá, mert a vörösöket előszeretettel befogják.
2010. máj. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én a nagypapámnak vinném ajándékba!Egy aranyos idős ember nem hiszem, hogy kísérletek céljából, illetve szőrmebunda készítése céljából szeretne magának egy kiscicát!!!Szerződésbe nem fogok belemenni!Sőt, hogy mondjak valamit, képzeljétek, faluhelyen a felesleges kiscicákat egyszerűen földhöz vágják , vagy vízbe fojtják!Nekem nem ez a célom vele...köszönöm a válaszokat.
2010. máj. 10. 09:56
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Görgess le, van kapásból 2 kicsi.

2010. máj. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

Hát ez igazán jó érv, hogy faluhelyen még ma is sok cicát megölnek! Gratulálok! Pont ez ellen szeretnének tenni a szerződések révén!


Képzeld, Spártában meg megölték az életképtelennek tartott gyerekeket. Most akkor ezzel kellene példálózni azoknak, akik pl. verik a sajátjukat??? Hihetetlen...


Ki vagy kelve a szerződésekre, miközben tudod, hogy jó helyre kerülne a cica, ahol megkapna mindent. Akkor miben is zavar a szerződés? Nem értelek...


Igazából mindegy is, számomra elég tanulságos a hozzáállásod. Himalája perzsa tenyésztő vagyok egyébként, és a szomszédom hosszas unszolására engedtem a kandúromat, hogy az ő félperzsa nőstényével egyszer párosodjon. (Pedig ilyet nem is lenne szabad hivatalosan, de vállalta, hogy jó helyre juttatja a kölyköket, és egyet meg is szeretne tartani.) Ebből az akcióból lett az ominózus vörös, fitos kandúrka is. Na de már megbocsásson a világ, attól még, hogy érte nem kérek pénzt, és nem fajtisztaként született, ugyanúgy felelős vagyok a sorsáért, mint a fajtisztákért!


Senkinek nem kötelező állatot tartani, de ha már tart, tartsa tisztességgel! Ha valaki ad neked macskát szerződés nélkül, lelke rajta. Én még házimacskát sem adnék, hiszen annak is jár a gondoskodás, és a védelem, amit a szerződés biztosít neki. Tudom, hogy nem rosszindulat van benned, de a felelősségtől félsz. Így pedig nem biztos, hogy érdemes belevágnod, főleg, mivel szerződés nélkül is te leszel a felelős a cicáért, ha a papáddal ne adj Isten valami történik.

2010. máj. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tiltakoznék!!!

A felelősségtől nem félek, hiszen mondhatom, ebben élek, egészségügyben vagyok jelen!Azt viszont egy szerződés korlátozza, hogy ajándékba "fogadjak örökbe" állatot!Tulajdonképpen azért is gurultam be az állatmentőkre/állatvédőkre.Én becsületes vagyok.Ők azt mondták, kijárnának ellenőrizgetni, és, ha nem találnák nálam a cicát (mivel nem az enyém lenne, hanem rokoné) még felelősségre is vonnának, pedig én így csak egy szerencsétlen állaton szeretnék segíteni.

S hogy mit tanácsoltak?!: hogy vigyem fel a rokont- jelen esetben az immobilis 93 éves nagyapámat- és akkor örökbe lehet fogadni.

Tulajdonképp ezen, és még néhány hasonló beszélgetésen húztam fel magam!Segíteni akartam, de így el ment tőle a kedvem...

2010. máj. 10. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!