Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy cicám se engedi, hogy...

Egy cicám se engedi, hogy simogassam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anno a szomszéd hozott két macskát akikről teljes mértékben mi gondoskodtunk, oda szoktak a mi kertünkbe.

Eleinte nagyon bújósak voltak, de ahogy szültek, már nem. 3-3 kölyökcica lett, lassan egy évesek a picik. Tehát 8 macska.

A kicsik a kezdetektől fogva a kicsik menekültek az emberi érintés elől, amint megláttak minket, már rohantak el. Kb. 3 hónap kellett, mire hozzá szoktak a simogatáshoz, és most hirtelen megint semmi. Nekem egyik macska se engedi, hogy simogassam, de ha Anyukámat vagy a tesómat meglátják, ők nekik engedi 1-2 a gyömöszölést.

Csomót adok nekik enni-inni, kinézek rájuk, és semmi.

Nagyon idegesít, hiszen mi törődünk velük a legtöbbet, és imádom őket, mert mindegyik egyedi. A szomszéddal beszélünk, hogy mi legyen velük, hiszen mind leányzó, és ha megint szülnek akkor minden lépésre jut egy cica.

De addigis nekem nagyon fontos lenne, hogy legalább felvenni felvehessem őket. Miért nem szeretnek engem?

Sose rúgtam beléjük, sose bántottam őket.


2017. febr. 6. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert félvadon élnek.

Ha szelíd cicákat szeretnél, akkor tartsd bent vagy kinti-benti tartással, de eleinte inkább bent legyenek, ivartalanítsd őket.

Kölyök macskákat pedig születésük után nem sokkal el kell kezdeni kézhez szoktatni, hogy normális és megszokott legyen nekik az emberi érintés, hogy fel vannak véve stb.

2017. febr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyébként ivartalanítani kell őket. Már a két anyacicát is kellett volna, hogy ne legyenek kölykeik, sokkal olcsóbb lett volna, mint most nyolcat.
2017. febr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

8 lány ha lefial évi 3 almot, almonként 4-5 kölyökkel az szép lesz.

Mindenképpen el kéne vinni őket ivartalanítani, már most!! A kicsik is szülhetnek már most tavasszal.. Az anyák meg szintén.

Már lehet be is vannak fedezve,most a jobb idő miatt esélyes.. Ne várjatok tovább.

A szelídítést meg kajával lehet a legkönnyebben elérni.

Ha nem tudjátok mindent ivartalanítani,akkor azonnal gazdit kéne keresni nekik.(aki el tudja vinni őket)

2017. febr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fura,h már hagyták simogatni magukat aztán hirtelen meg nem.Lehet bántották őket.Anyudnak tesódnak engedik.Nem lehet,h hirtelen mozdulatokat teszel vagy rögtön fel akarod venni őket?Próbáld meg,h lassan közelítesz esetleg először csak ott maradsz a közelükbe és csak lassan fokozatosan próbálod őket simizi.
2017. febr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Alapból nem a mi dolgunk lenne az ivartalanítás, hiszen a szomszéd macskái, de ők sose jöttek oda hozzánk beszélni, szóval mi fogunk átmenni, hogy mi legyen. Imádjuk a cicákat itt a kertben, de mégsem mi "válalltuk" őket, hanem a szomszéd, akkor tessék gondoskodni is róla.

Nem teszek hirtelen mozdulatot, sőt, még lassabban közeledek feléjük, mint a többiek. A párom, aki vadidegen, na ő durván nyúl értük, őt mégis imádják, sőt!

A kaja se hat. :(

2017. febr. 6. 20:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Na akkor döntsd el, hogy a szomszéd macskái vagy a tiéd... Egyébként se értem az embereket, 8 macska a legolcsóbb szar táppal etetve is kóstál egy tízesbe legalább havonta. Ennyiből már kijön egy ivartalanítás. Mitől olyan hihetetlenül drámai ez az egyszeri plusz költség, ha igazából nem is kell kiscica? És ha eteted a macskákat akkor ígyis úgyis költesz rájuk, ne mondjad már, hogy a szomszédé a "felelősség". Oda szoktattad magadhoz, most már a tiéd. Mind a nyolc. Ezzel együtt a felelősség is.
2017. febr. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás egy vagyon lesz... minimum egy tízes macskánként.


Ha kerti macskák, akkor ne csodálkozz, hogy nem szelídek. A nem szobamacskák (vagy kinti-benti macskák) gyakorlatilag félvadak, ha el is viselik az ember közelségét, azért nem bíznak meg benne maradéktalanul.

2017. febr. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kinti-benti macskák miért lennének félvadak?
2017. febr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!