Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy Nimfa papagájom...

Veres Zoltán 2 kérdése:

Van egy Nimfa papagájom 1-hete van nálam. Kézböl eszik, engedi hogy simogassam, rá áll az ujjamra. Ki repül a kalitkából, vissza is megy magától. De nem tudom hogy tanitsam meg neki, hogy hozzám jöjjön? , rám száljon. Ha valaki tud kérem segitsen?

Figyelt kérdés
2016. okt. 25. 09:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Vedd fel az ujjadra, én vedd ki te a kalitkából. Vagy ha kint van, akkor is gyakran menj oda oda hozzá, vedd fel, tedd pl a válladra. Adhatsz neki egy kis csemegét is, amit szeret.
2016. okt. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
9%

Szia nekem is van egy papagájom, és én úgy tanítottam meg, hogy a kedvenc ételével csalogattam és közben egy bizonyos hangot adtam ki... Én nyögés hangra hívtam és kolbásszal csalogattam... később mikor nyögtem egyet azonnal hozzám jött, és kereste a kolbászt... Szóval ha összekötöd az ingereket akkor egy megszokás lesz a számára.

Köszönöm hogy segíthettem :D

2016. okt. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne simogasd mert az neki nem azt jelenti amit neked és csak maximum olyat érsz el vele amit nem hiszem hogy akarsz... Maximum a fejét simogasd ha engedi, máshol ne. Majd amikor kap párt(remélhetőleg kap mert kell neki) majd ő megérinti máshol is, vakargatja,stb ahogy egymást szokták a párok.


A bizalom kialakulásához idő kell. Ha bízik benned akkor megy oda hozzád magától is. Ha foglalkozol vele,tanítasz neki ezt-azt az is a bizalmát erősíti.

2016. okt. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!