Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beleegyezzek a macskatartásba?

Beleegyezzek a macskatartásba?

Figyelt kérdés
Férjem és 9 éves lányom kitalálták, hogy tartsunk a lakásban macskát. Egy éve győzködnek, elgondolkodtam, hogy kötélnek állok. Igen ám, de soha nem voltak állataink, maximum hörcsög kiskoromban. Kedves lakásban macskát tartók! Kérlek győzzetek meg, hogy jó lesz nekem (vagy épp ellenkezőleg) ha belemegyek a cicatartásba. Olvasgattam sokat a témában, tehát én valóban nyitott vagyok, de azért a mindenhová felugrálás, az állítólagos rengeteg szőr, a karmolászás nem nyugtat meg. Egyáltalán való 9 éves gyermek mellé macska? Szóval rengeteg aggályom van, de nem szeretnék a jónak az egyedüli elrontója lenni a családunkban. Köszönöm a válaszokat, tapasztalat megosztásokat!

2017. febr. 10. 15:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
30%
ha normálisan nevelitek a macskát (mert igen, olyat is lehet) akkor nem fog felugrani sehova, max oda, ahova tudja, hogy lehet, és megrágni/összekarmolni se fog sok mindent, max egy kicsit az ajtófélfát. van macskám, és amikor egyszer felugrott a konyhapultra, ledobtam onnan, azóta nem megy fel.
2017. febr. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
90%

Kb annyi idős lehettem, mint a lányod, amikor nagyon-nagyon szerettem volna egy cicát, de nem engedték. Aztán volt papagáj, tengerimalac, akvárium, és 10 éve van egy kutyám.

Tavaly tavasszal a mögöttünk lévő lakóparkból elköltözött egy család, és a cicájukat itt hagyták :'( A cica odakeveredett a házunkhoz, és amikor a kutyusommal mentünk sétálni, mindig jött velünk :) A házban lakók is nagyon megszerették. Ez volt a szerencséje ennek a bitangnak, hogy ilyen kedves természetű... Januárban nagyon aggódtam érte, amikor láttam, hogy milyen hidegek lesznek, és úgy döntöttem magamhoz veszem ideiglenesen... 2 év körüli, fekete fehér, imádnivaló kandúrka. Néhány hét alatt tökéletesen megtanulta a lakáshasználat szabályait. Az első héten ivartalanítva lett, és chipet kapott.

Minden szőrös állatnak hullik egy kicsit a szőre, de pl furminátorral teljesen jól rendben tartható. És 1 hónap alatt még sosem találkoztam a körmeivel, pedig néha lejön velünk sétálni, és utána a lakásban elkapom, hogy a kádban lemossam a talpait. Sosem karmolt meg.

Az állatorvos is azt mondta, hogy látszik, hogy neki még minden új és szoknia kell, de nagyon kedves természetű és semmi agresszió nincs benne.

És igen, hátsó szándékkal írom mindezeket, mert mint mondtam, szeretnék neki egy végleges gazdit találni :) Az én 10 éves kutyusom nem mindig viseli jól, hogy a cica állandóan bújna hozzá...

Facebookon van egy oldala: Csipet és egy új élet csodája


Nézz rá, és ha úgy gondolod, hogy megismerkednétek vele, nyugodtan keress.

2017. febr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, azt elfelejtettem írni, hogy egy kisállat kizárólag jó irányba változtatja az embereket.

A gyerkőcöd megtanul gondoskodni és megtanulja mi az a felelősség. És nagyon sok szeretetet fogtok kapni :)

2017. febr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Napi porszívózással, felmosással, heti teljes alomcserével, rengeteg szőreltávolító hengerrel tökéletesen tisztán tartható a lakás. Kicsit macskásítani kell, vagyis minden helyiségben jó, ha van kaparófa. Nekünk egy fotelunkat kaparta szét egy kicsit (nem nagyon látszik), ill. egy függönyünket szaggata meg (ez véletlen volt). Egyébként nem okozott nagy károkat a lakásban.

Mindenhová felugrál. Van olyan cica, aki megengedi, hogy megneveld. Az enyém nem olyan :) sokat takarítok és törlöm az asztalt. Törékeny dolgok ne legyenek elől, jobb, ha a szobanövényeket is elpakoljátok.

Néha éjszaka randalíroznak, ezért érdemes kitalálni, hogy ilyen esetleben hol lesz a cica, mert ugye nem jó fáradtan kelni reggel.

Nem minden cica bújós (az enyém pl. nem az)

Az elején meg kell tanulnotok olvasni a tesbeszédét, hogy mikor van elege a szeretgetésből. Ezeket a jeleket érdemes komolyan venni, mert ha elegük van, akkor karmolnak, vagy harapnak. És hegyes a körmük.

Egyébként tündériek és hatalmas egyéniség mindegyik.

A közhiedelemmel ellentétben nagyon ragaszkodóak. Kiválasztanak egy embert és ő lesz a gazdi. Persze a többi családtagot is szeretik, de mindig van egyvalaki, akihez jobban ragaszkodnak.

Elrabolják az ember szívét, nem lehet nekik ellenállni :)

Jó az illatuk és nagyon puhák.

2017. febr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
3%

előre tudom, hogy a sok tudatlan le fogja húzni ezt a választ, de a cica, kutya sajnos nem lakásba való..


ha családi házban laknátok, akkor nyugodt szívvel ajánlanám, hogy tartsatok állatot, mert ahogy valaki előttem is írta, tényleg építő hatással van az ember jellemére, de lakásba akkor sem való..


az ember nagyon is hajlamos úgy megváltoztatni környezetét, hogy számára megfeleljen, még akkor is, ha nagyon jól tudja, hogy ennek hosszú távon negatív következményei lesznek és a másik félnek (környezet, állatok, növények) stb. ez egyáltalán nem jó..

a lakásban való kisállattartás sajnos pont ilyen emberi igény, amit az ember azzal magyaráz magának, hogy majd nem lesz egyedül, lesz egy cukiság a kanapén, lesz kivel a gyereknek játszani stb., ami igaz is, de ...

ez a környezetváltoztatásra mutató emberi igény ilyen esetben még úgy ahogy elmegy (viszonylag kicsi az impaktja), de ha az ember ehhez hozzászokik, akkor a bolygónk is rámehet..


persze legtöbben nem látják a párhuzamot, de ponthogy le kéne szoktatni erről az embereket, nem rászoktatni, pláne ha gyermeket nevelsz...


plusz ha a cica/kutya lakásba való lenne, épített volna már magának lakást.

2017. febr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
55%
#15-ös, írtál olyan gondolatokat is, amikkel egyet tudok érteni, de valamit azért megjegyeznék. A kutya és a macska nem épített magának házat. Ennél sokkal okosabbat tett. Az ember mellé szegődött. Így lett neki háza, anélkül, hogy építenie kellett volna magának és ennivalót is kapott.
2017. febr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
49%

Lakasban van mentett cicam,es a fenti "kedves" hozzaszolonak uzennem,hogy egyaltalan nem allatkinzas,koszonjuk az aggodalmat. Az en macskam tipikus benti kiralylany,nincs nagy mozgasigenye,ellenben sokat aludni,tvt nezni,illetve apro targyakkal jatszani szeret. Egyebkent sem tudod te,hogy mekkora a lakasom(vagy akarkie,aki cicat tart benne),ugyhogy maradj csak csendben,te nagy allatvedo. A horcsogok meg hol eljenek,szaladgaljanak egy tanyan? Nem vagy normalis,ugy sejtem.


A kerdesre valaszolva: Nem,nincs rengeteg szor,es az,hogy felugrik mindenhova,konnyen megszokhato. Amikor hozzank kerult a cicank,anyum folyton mondta,hogy az asztalra ne menjen fel,mert az milyen mar. Ehhez kepest most ha eszunk,ott ul a tanyerunk mellett,es nezelodik. A koltsegek sem hatalmasak,mar egy masik kerdesnel is ajanlottam a zooplus oldalat,ott minden olcsobb.

Nyilvan szamolnod kell azzal,hogy letepheti a fuggonyt,vagy kaparhatja az agyat,viszont ha tenyleg megszereted,ez nem fog zavarni. A macskak nem kis gonosz lenyek,akik minden aron artani akarnak nekunk,ok csak jatszanak,bolondoznak. Amennyi kart csinal,annyi pedig siman tortenhet magatol is egy lakasban. Nekem eddig csak a falvedomet lyukasztotta ki,a fuggonyt szakitotta el,es egy parologtatot rugott le egy elegans mozdulattal a komodrol. Ez nem sok fel ev alatt,foleg ugy,hogy a fuggonyrol azota leszallt,a parologtatokat pedig eggyel feljebbi polcra raktam.

Egy macska szerintem remek tars,es az meg hulyeseg,hogy nem szeretik a gazdajukat. Engem folyton kovet mindenhova(meg furdeni is),es ha elmegyek itthonrol,mindig var haza a szobam ajtajaban. Amikor belepek,ram maszik,dorombol,dorgolozik. Latszik,hogy orul nekem. Aludni is sokszor szokott rajtam. Ha rossz napom van,megnyugtat,jo erzes,hogy o mindig itt van nekem. Edesanyammal is kevesebbet veszekszunk,miota van cicank,mert ha valamelyikonk ideges,azt megerzi es megnyugtatja.

Szerintem vagjatok bele,en sokkal kiegyensulyozottabb es boldogabb vagyok,miota macskat tartok.

2017. febr. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem, a hörcsög éljen a természetben, mezőkön, erdőkben, ahogy azt amúgy is tenné, ha az ember nem kezdte volna el akváriumokba gyömöszölni, és szaporítani.
2017. febr. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
A párom is és az anyukája is hevesen ellenkezett, aztán nagynehezen mégis lett cicám és mindketten imádják. Hamarabb üdvözli őt a párom mint engem mikor hazaér. Így is elsülhet a dolog :)
2017. febr. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm az eddigi, részletes válaszokat! Örülök, hogy a pozitív dolgok kerültek előtérbe a macskatartással kapcsolatban! Minden kommentben van igazság szerintem, szüleim is kivannak a "macska a lakásban" gondolattól, ugyanakkor valóban jó lehet egy testvér nélküli gyermeknek egy háziállattal felnőni. Kislányom úgy érzem elég érett, igazi állatbolond, de azért az tény, hogy az alom takarítása és a lakás szőrtelenítése rám fog hárulni. Ami még elbizonytalanít: 2 szobás a lakásunk, konyhán nincs ajtó....ha beleegyezem a macskatartásba, azt szeretném, hogy mindenhova mehessen, nem korlátoznám mozgásában, hiszen családtag lenne. A ruhák teregetését hogy oldjam meg? A nappaliban teregetek (csak ott van hely), ajtót csukni nem fogok, mert párás lesz a szoba. Mit csinálna a macska a száradó ruhákkal?:)
2017. febr. 16. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!