Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a cicám baja? Tapaszt...

Mi lehet a cicám baja? Tapasztalt már valaki hasonlót?

Figyelt kérdés

Mindenekelőtt leszögezem, hogy még a napokban el fogom vinni állatorvoshoz, csak érdekelne, hogy volt-e már valakinél ilyesmi, mert eléggé aggódó típus vagyok.

Szóval eleinte egy kis köhögéssel kezdődött, de csak naponta egyszer, mindig éjszaka, előrenyújtott nyakkal, kicsit öklendezett is (úgy tudom, hogy ez szőrcsomóra utal). Ez a köhögés talán fél percig tart, aztán abbahagyja és egy egész napig nem csinálja. Az étvágya is megváltozott, reggel rendes nagy adagot eszik, csak később utasítja el a kaját. Sosem volt egy nagy evő egyébként. Amit még észrevettem, hogy a hangja sokszor elmegy, rekedt, de aztán az is visszajön, csak mintha "be kéne járatni". Egyetlen egyszer hányt, de akkor hirtelen habzsolta be a húst, és kizárólag az jött ki. Vettem neki szőroldó pasztát, de mivel nem megfelelő az étvágya, így azt is csak nagyon kis adagot tudok valahogy beleerőltetni. Egyébként hosszú szőrű macskáról van szó, aki állandóan mosakodik, szerintetek lehet valóban valamiféle szőrcsomós dolog? Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. febr. 14. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínű szörlabda fondjai vannak csak, fésüld sűrűn és jó ötlet a szőroldó paszta, tápokban is lehet kapni szőrlabdakra valamit, ha jól tudom. A hangját enyém is sokszor bejáratja, nem hiszem hogy nagy probléma lenne, most, hogy jön a tavasz enyémek sem esznek annyit. De elviheted dokihoz, ha gondollod.
2017. febr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy kiscicam akinek tudogyulladasa volt mondtam a szuleimnek hogy amikor elhoztam mondtak hogy beteg tudogyulladasa van.O volt az elso benti cicam a legjobb baratom....Naprol napra roszabul lett vegre sikerult elernem hogy vigyuk orvoshoz delutan mkor anya hazaer.Elmentunk vasarolni vettunk neki almos talcat es ennivalot mire hazaertem halott volt :( azota is banom hogy nem vittuk orvoshoz.

Szerinem vidd orvoshoz legalabb nezze meg ot ne hogy igy jarj mint en :|

2017. febr. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az en cicamnak is volt egyszer ilyen problémája, o öklendezett, nemtudott nyávogni es ha evett azt lenyelte es kihányta. Elvittük orvoshoz es felírtak neki valamilyen gyógyszert amit a szájába kellett befecskendezni. Egy-ket nap után jobban lett es nem kellett visszavinni az orvoshoz, azóta nem volt ilyen problémája. Ha nem lesz jobban a cicád inkább vidd el állatorvoshoz, sosem tudhatod milyen baja van artani nem artasz neki :)
2017. febr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, biztosan nem tüdőgyulladásról van szó, mert akkor sokkal rosszabbul lenne, plusz szerintem egész nap köhögne. Elviszem mindenképp orvoshoz.
2017. febr. 14. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!