Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vemhes a cica, milyen körülmén...

Vemhes a cica, milyen körülményeket biztosítjak neki?

Figyelt kérdés
Van egy fűtött melléképület, oda raktam be neki egy dobozt kibélelve, milyen tápot ajánlotok neki? Orvost hívjak hozzá mikor beindul a szülés? Vagy már most vigyem el orvoshoz ultrahangra? Nekem mindig minden macskám ideig ivartalanított volt, a szomszédnak viszont rengeteg ivaros macskája van. Ez is az övé, de megbeszéltem vele, hogy kölcsön kérem, mert szeretnék egy kiscicát olyan akit első perctől kezdve én és persze a cicamama neveli. Továbbá megbeszéltem vele azt is, hogy a többi picit majd elajándékozom és az anya cicát ivartalanítani viszem és úgy adom majd vissza neki. Tudom hülyén hangzik, de ez a vágyam. Mik a teendőim?

2017. febr. 17. 17:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nagyon felelős gazdinak tűnsz, és nagyon jó, hogy bevállaltad az anyacica ivartalanítását.

Mennyire szokta meg azt a helyet a melléképületben? Mennyit szokott ott tartózkodni? Bármikor be tud menni?

Gondolom, ő egy kinti cica, aki elmászkál...

Ha már többször fialt, akkor sajnos nincs kizárva, hogy kicselez, és elbújik majd valami olyan helyre, ahol a többi almot is világra hozta. Van ilyen, megszokott helye? Mit mond a szomszéd?

2017. febr. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Van megszokott helye, de már elég jól ide édesgettem, meg itt sokkal jobb kajákat kap. A lakásba is bejár, de a helyét is kedveli, ott van minden finomság neki, sokat szundikál bent.
2017. febr. 18. 09:18
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem jól cselekszel. Ha lehet,akkor a többi kiscicát is próbáld olyan helyre adni,ahol ivartalanítani fogják.

De így amiket leírtál jól hangzik.

Próbálj bensőséges viszont kialakítani az anyával,hogy szülés után se vegye zaklatásnak,ha megnézed minden rendben van -e.

Kapjon sok fehérjében gazdag táplálékot,esetleg speciális vemhes cicáknak való vitaminkészítményt.

Orvossal érdemes megnézetni,hogy mit lát most.

A szülés idejére nem muszáj kihívni a dokit,általában maguknak levezényelik a cicák.De legyél ott,ha bármi bajt látsz,akkor azonnal hívd ki.

És közvetlen szülés után érdemes megnézetni az anyát és a kicsiket,hogy jól vannak e

2017. febr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenképpen megnézetem dokival, és csak úgy adom majd oda a kiscicákat, hogy ellenőrizhető legyen hova kerülnek.
2017. febr. 18. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!