Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti nőstény cica ivartalanít...

Kinti nőstény cica ivartalanítás után mikor mehet újra ki a szabadba?

Figyelt kérdés
A cicámat tegnap (02.15.) műtötték. Kinti cica nagy ritkán szokott bejönni 1 órára. Az itthoniak amúgy sem nézik jó szemmel ha bent van. A műtét napján az éjszakát bent tölthette a házban velem. Másnapra a télikertbe tudtuk elzárni. Az lenne a kérdés, hogy meddig kellene ott tartani? Nem lesz baja a bezártságtól? Nem kapott se gallért se ruhát, sebét abszolút nem piszkálja nagyon szép neki.
2017. febr. 16. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azért minimum egy hétig bent tartanám. Attól is függ, hogy milyen varrat van benne. Vannak felszívódóak, de olyanok is, amit az orvos szed ki.
2017. febr. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, mindig felszívódó varratokat szoktak használni, de attól még el szokták távolítani azokat is, a műtét után kb. 10 nappal. (Túl sok idő lenne, mire magától felszívódik.)


Szerintem varratszedésig ne engedd ki hosszabb időre, max. csak felügyelettel egy pár percre. Nehogy kóborlás közben valami baj érje a sebet. (Fertőzés, sérülés, stb.)

2017. febr. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Varratszedés után.

A bezártságtól nem lesz semmi baja, de ha otthon vagy, akkor legyen veled, törődj vele.

2017. febr. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Varratszedés után a legideálisabb, de műtét után 3 4 nappal később, már nem hinném, hogy bármi baja lenne.
2017. febr. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!